1589 ogledov

Dončić in Randolph nista bila dovolj za "ponos Izraela"

Luka Dončić Maccabi Real epa
V elitnem evropskem klubskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali polovico šestega kola.

V Tel-Avivu je Maccabi gostil Real Madrid in v napeti tekmi prišel do svoje četrte zmage (90:83). Prav toliko jih imajo tudi Španci, ki so izgubili drugič zapored.

Srečanje so bolje začeli gostje, toda že do polčasa so jih Izraelci ujeli. V tretji četrtini je Real spet prešel v prednost, tekma pa se je prevesila v tesno končnico, v kateri so bili bolj zbrani domačini.

Luka Dončić Real Madrid Armani Milano Zaradi Dončića Šport Selitev NBA uglednežev v Izrael

Najboljša v ekipi iz Madrida sta bila slovenska reprezentanta Luka Dončić in Anthony Randolph. Najstnik je v 32 minutah dosegel 19 točk ter po šest skokov in asistenc, ameriški center pa v 35 minutah 13 točk in devet skokov. Za Maccabi je DeShaun Thomas vpisal 21 točk, Michael Roll pa 16 točk.

Prva zmaga za Murića

Barcelona je doma klonila proti Anadolu Efesu (85:89), Turki so prišli do svoje premierne zmage v sezoni, Katalonci imajo še naprej zgolj dva uspeha. Gostje so vodili praktično celotno tekmo.

Za domače je Kevin Séraphin dosegel 19 točk, Víctor Claver in Thomas Heurtel (devet asistenc) pa po 12. Za Anadolu je Vladimir Štimac zbral 22 točk in osem skokov, Ricky Ledo in Errick McCollum pa po 21 točk. Edo Murić je v desetih minutah vpisal en skok.

luka dončić Fanta, previdno! Šport Dončić in Randolph pokazala novi jekleni zverini

CSKA povozil Valencio

CSKA Moskva je doma razbila Valencio (94:67) in se s peto zmago obdržala na vrhu lestvice. Po prvem polčasu sicer ni kazalo na gladko zmago domačinov, odločilno prednost so si nabrali v tretji četrtini.

Za Ruse je Nando de Colo vpisal 23 točk, Cory Higgins pa 16. Pri Valencii je bil najboljši Tibor Pleiss z 12 točkami, šestimi skoki in sedmimi asistencami.

Olimpia potolčena do tal

Milanska Olimpia je gostila Žalgiris in po hudem porazu (62:94) ostala pri eni sami zmagi. Litovci imajo po šestih kolih polovičen izkupiček.

Za Italijane je Andrew Goudelock zbral 13 točk, dve manj pa Jordan Theodore. Za goste je Paulius Jankunas dosegel 13 točk, Kevin Pangos pa 11 točk ter po pet skokov in asistenc.