322 ogledov

Barça strla Sevillo, Oblak slavil na Riazorju

Barcelona epa
V španskem nogometnem prvenstvu je pod streho polovica 11. kola.

Vodilna Barcelona se je na vrhu razpredelnice utrdila z zmago nad Sevillo (2:1). Pred najbližjimi zasledovalci ima "blaugrana" štiri točke prednosti.

Katalonci so začeli silovito in v 23. minuti prišli do zasluženega vodstva. Po globinski podaji je gostujoči kapetan Sergio Escudero storil veliko napako in Pacu Alcácerju omogočil zadetek. V drugem polčasu so Andaluzijci zaigrali bolje in v 59. minuti izenačili, po kotu je z glavo zabil Guido Pizarro. Domači so hitro odgovorili z zmagovitim zadetkom, po predložku Ivana Rakitića je še drugič mrežo zatresel Alcácer.

Borussia Dortmund Bayern Bundesliga Šport Bayern razbil "rumeni zid", lepa zmaga za Kampla

Oblak zadovoljen iz Galicije

Madridski Atlético je stik z vrhom zadržal z zmago pri Deportivu (0:1). Jan Oblak je vso tekmo branil vrata "colchonerosov".

V izenačeni tekmi slovenski vratar sicer ni imel veliko dela, še najbolj ga je v 62. minuti po strelu z razdalje pretegnil Sidnei. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 91. minuti, ko je Thomas Partey po kratki kombinaciji s prostega strela z roba kazenskega prostora matiral domačega čuvaja mreže.

Valencia je ostala na visokem drugem mestu, potem ko je na svoji Mestalli suvereno premagala Leganés (3:0). Alavés je prišel do pomembne zmage v boju za obstanek, doma je ugnal Espanyol (1:0). Že v petek je Real Betis remiziral proti Getafeju (2:2).