213 ogledov

Bayern razbil "rumeni zid", lepa zmaga za Kampla

Borussia Dortmund Bayern epa Bavarci so se utrdili na prvem mestu.
V nemški Bundesligi je bil v soboto odigran veliki derbi med Borussio Dortmund in münchenskim Bayernom.

Bayern je z zanesljivo zmago pri dortmundski Borussii (1:3) utrdil svojo prednost na vrhu lestvice. Poraženi BVB je sedaj padel na tretje mesto, za Bavarci ima že šest točk zaostanka.

Pred vedno zelo glasnim "rumenim zidom" na Westfalenstadionu je goste v vodstvo po lepi akciji z natančnim strelom povedel izkušeni Arjen Robben po asistenci Jamesa Rodrígueza. Domači so nato zapravili nekaj priložnosti in bili za to kaznovani v 37. minuti, ko je po podaji Joshue Kimmicha s peto in pomočjo sreče zabil Robert Lewandowski.

Arjen Robben je s 93 goli sedaj sam na vrhu lestvice najučinkovitejših tujih nogometašev v Bundesligi, prehitel je Giovaneja Élberja.

V drugem delu smo videli še en nalet Borussie, toda gol Davida Alabe (spet je bil asistent James) sredi drugega polčasa je razblinil vse dvome o zmagovalcu. Tolažilni zadetek za BVB je tik pred koncem s prefinjenim strelom zabil Marc Bartra.

Leipzigu uspel preobrat

RB Leipzig je gostil letos zelo dobri Hannover in se z zmago (2:1) povzpel na drugo mesto, štiri točke za vodilnim Bayernom. Kevin Kampl je za domače na igrišče prišel kot taktična zamenjavav 90. minuti.

Hannover je sicer povedel na začetku drugega polčasa, nato pa je Timo Werner zrežiral preobrat, ko je najprej podal za izenačujoči gol Yussufa Poulsena, nato pa v 85. minuti zadel še sam.

Kölna z Dominicom Marohom, ki je na dnu lestvice z le dvema točkama, bo v nedeljo na domačem igrišču pričakal Hoffenheim.