473 ogledov

Boleč poraz Kampla, Real klonil na Wembleyu

Sevilla Spartak Moskva epa Sevilla je po zmagi nad Spartakom v dobrem položaju za napredovanje.
V sredo so odigrali tekme četrtega kola Lige prvakov v skupinah E, F, G in H.

V "mariborski" skupini E je po zmagi nad slovenskimi državnimi prvaki (3:0) na vrhu ostal Liverpool, slednji ima osem točk. Drugo mesto drži Sevilla, ki je na domačem stadionu ugnala moskovski Spartak (2:1) in ga preskočila na lestvici.

V Andaluziji so Španci povedli po pol ure igre, z glavo je po kotu zadel Clément Lenglet. V 60. minuti je s prekrasnim strelom z roba kazenskega prostora prednost podvojil Ever Banega, Rusi pa so gol priključka zabili v 78. minuti, ko je iz bližine mrežo zatresel Zé Luís.

Mohamed Salah Liverpool Maribor Liga prvakov Šport Maribor vzdržal en polčas, Liverpool še drugič premočan

Napoli na pragu izpada

V skupini F si je napredovanje že zagotovil Manchester City, Angleži so stoodstotni izkupiček obdržali z zmago pri Napoliju (2:4). Italijani so povedli, gostje so nato že v začetku drugega polčasa spreobrnili izid, sledilo pa je še eno izenačenje. Odločilna zadetka za slavje Cityja sta zabila Sergio Agüero in Raheem Sterling, slednji je zadel v sodnikovem dodatku.

Le še točko pa za pot v osmino finala potrebuje Šahtar Doneck, doma je z dvema goloma Marlosa zanesljivo ugnal Feyenoord (3:1). Ukrajinci imajo devet točk, kar šest več od Napolija, ekipa iz Rotterdama pa je že odpisana.

Boleč poraz za Kevina Kampla

RB Leipzig, za katerega je Kevin Kampl odigral vso tekmo, je s porazom v Portu (3:1) padel na tretje mesto lestvice skupine G. Po vodstvu domačih so Nemci prek Tima Wernerja na začetku drugega polčasa izenačili, toda "zmaji" so z goloma Danila Pereire in Maxija Pereire prišli do pomembne zmage.

Stephan El Shaarawy Diego Perotti prst v rit AS Roma Chelsea Bizarno Šport Gol proslavil s prstom v ...

V Carigradu je letos odlični Beşiktaş gostil AS Monaco in z remijem (1:1) storil velik korak proti osmini finala. Gostje so v končnici prvega polčasa sicer povedli prek Ronyja Lopesa, domači pa izenačili na začetku drugega dela, ko je z bele točke zabil Cenk Tosun. Turki imajo na vrhu lestvice deset točk, Porto jih ima šest, Leipzig štiri, Monaco pa dve.

Tottenham ugnal evropske prvake

V skupini H je Tottenham ohranil prvo mesto z zmago nad madridskim Realom (3:1). Dva gola za Londončane je zabil Dele Alli (prvega bi morali sodniki razveljaviti zaradi predhodnega prepovedanega položaja), enega pa Christian Eriksen po hitrem protinapadu. Častni gol za Špance je dosegel Cristiano Ronaldo.

Borussia Dortmund tudi v drugem poskusu ni uspela premagati nikozijskega Apoela (1:1). Nemci so sicer povedli z golom Raphaëla Guerreira, toda Ciprčani so z zadetkom Mickaëla Potéja prišli do remija.