10013 ogledov

Dončić uprizoril pravcati šov za nov evroligaški rekord

luka dončić Epa Dončić je dosegel 27 točk, 4 skoke in 4 podaje.
Real Madrid je v 1. krogu košarkarske Evrolige premagal Anadolu Efes z 88:74 (28:19, 17:17, 17:20, 26:18). Spet se je izkazal Luka Dončić.

Slovenski reprezentant Luka Dončić je poskrbel za izjemen uvod v novo evroligaško sezono in španskega velikana vodil do prepričljive zmage nad Anadolfu Efesom (88:74).

Košarkar kraljevega kluba je ob zmagi na gostovanju v Istanbulu na parketu preživel dobrih 26 minut (26:36) in v tem času vpisal 27 točk (6/8 za dve, 3/6 za tri, 6/7 prosti meti), štiri skoke ter štiri podaje za statistični indeks 32.

Dončić je že na prvi tekmi nove sezone dosegel 27 točk, kar je njegov najboljši strelski izkupiček doslej v Evroligi.

"To je velika zmaga. Igrali smo proti odlični ekipi na njihovem terenu. Bilo je nekaj vzponov in padcev, vendar smo vztrajali kot ekipa in prišli do zmage. Počutim se odlično. Karkoli, da pomagam ekipi, soigralcem. Oni pomagajo meni na igrišču. Trenerji prav tako. Zato sem tukaj," je po zmagi povedal 18-letnik.

Njegov reprezentančni kolega Anthony Randolph je prav tako igral 26 minut in dosegel 12 točk (2/4 za dve, 2/4 za tri, 2/2 prosti meti), osem skokov, tri podaje in eno ukradeno žogo za statistični indeks 21.

V nasprotni ekipi je s porazom novo sezono začel Edo Murić, ki je za Anadolu igral 12 minut in vpisal tri točke (0/1 za dve, 1/2 za tri). Temu je dodal dva skoka in podajo (indeks 8). Murić je tekmo končal s petimi osebnimi napakami.

CSKA Moskva je doma premagala milansko Olimpio s 93:84 (16:30, 22:18, 27:16, 28:20) . Zorana Dragića ni bilo v ekipi.

S porazom je v novo sezono krenil Brose Bamberg, katerega član je Aleksej Nikolić. Slovenski košarkar ni dobil priložnosti na domačem parketu. Pri gostih je blestel Pierre Jackson, ki je zbral 27 točk, 9 podaj in 7 skokov (indeks 41).

Evroliga, 1. krog:

Anadolu Efes : Real Madrid 74:88 (19:28, 17:17, 20:17, 18:26)
McCollum 26, Dunston in Ledo 17, Murić 3; Dončić 27, 4 skoki in 4 pod., Ayon 16, Randolph 12, 8 sk., 3 pod.

CSKA Moskva : Olimpia Milano 93:84 (16:30, 22:18, 27:16, 28:20)
Higgins 21, Rodriguez 20, De Colo 19; Goudelock 17, Micov 16

Bamberg : Maccabi Tel Aviv 71:88 (20:14, 16:23, 23:18, 12:33)
Zizis 16, Radošević 12; Jackson 27, 7 sk., 9 as., Roll 16, Tyus 12

Olympiakos : Baskonia 75:64 (16:12, 25:21, 19:16, 15:15)
Printezis 17, 3 pod., Agravanis 13, 5 sk., Papanikolaou 11; Shengelia 13, Granger 12

Unicaja Malaga - Fenerbahče 68: 67 (20:20, 16:21, 14:16, 18:10)
Shermadini 12, Musli 9; Sloukas 15, Datome 13

Petek, 13. oktober:

Himki Moskva - Valencia
Žalgiris Kaunas - Crvena zvezda
Barcelona - Panathinaikos Atene

Dončićev statistični indeks 32 je izenačitev osebnega rekorda z januarske tekme z Maccabijem.