113 ogledov

Dragić bližje, Nikolić dlje od četrtfinala

Himki Olympiacos Evroliga EPA
V četrtkovem sporedu predzadnjega kola Top16 Evrolige je v skupini E Lokomotiv doma razbil Unicajo, Zvezda pa je klonila proti Darušafaki. V skupini F je Himki za 32 točk ugnal Olympiacos, Barcelona pa je pričakovano premagala Brose.

V skupini E je več kot 18.000 navijačev v beograjski Areni pričakovalo zmago Crvene zvezde proti odpisani Darušafaki in s tem potrditev uvrstitve v Top8, a so Turki presenetili Srbe in visoko zmagali (61:80). Tekma je bila tesna vse do zadnje četrtine, ko so se gostje odlepili in Beograjčanom preprečili načrtovano slavje (61:80).

Zvezda se je po porazu Anadolu Efesa proti Fenerbahčeju že v petek uvrstila v nadaljnje tekmovanje, kamor bi jo (neglede na rezultate Efesa) odpeljala tudi zmaga proti Cedeviti v zadnjem kolu.

V nepomembni tekmi v boju za četrtfinale je Lokomotiv doma visoko premagal Unicajo (81:60), poleg omenjenega carigrajskega derbija med Fenerjem in Efesom pa bo v petek na sporedu še srečanje med Panathinaikosom in Cedevito.

Himki in Barcelona blizu četrtfinala

V "slovenski" skupini F je Barcelona brez večjih težav doma ugnala Brose Baskets in tako prišla do ključnega para točk v boju za četrtfinale. Katalonci so proti Nemcem, za katere se Aleksej Nikolić v treh minutah ni vpisal v statistiko, že v prvem polčasu vodili za 20 točk, na koncu pa zmagali za 18 (75:57). Za Barcelono je Álex Abrines dosegel 13 točk, za Brose jih je Bradley Wanamaker prispeval 16.

Himki je s pomočjo Zorana Dragića v še eni pomembni tekmi za napredovanje doma razbil Olympiacos, tekmo so domačini odločili že v tretji četrtini. Ljubljančan v ruskih vrstah je v 23 minutah zbral osem točk, štiri skoke in asistenco, med njegovimi soigralci je bil najbolj učinkovit Petteri Koponen z 21 točkami. Za Grke je 14 točk dosegel Othello Hunter.

Blažič že v četrtfinalu

Laboral Kutxa je v špansko obarvanem derbiju 13. kroga tesno premagala Real Madrid z 89:88. Luka Dončić ni dobil priložnosti na parketu, Jaka Blažič pa je pod obročema preživel slabih 23 minut in dosegel štiri točke, šest skokov ter podajo. Slovenski košarkar je bil minuto pred koncem tekme izključen zaradi petih osebnih napak.