33 ogledov

Drama v "slovenski" skupini

Bogdan Bogdanović Jacob Pullen Cedevita Fenerbahče Evroliga EPA
V skupini E je Cedevita za kar 30 točk ugnala Fenerbahče, Anadolu Efes je ohranil minimalne možnosti za napredovanje. V skupini F je Zoran Dragić s Himkijem prišel do zmage pri Žalgirisu, Real Luke Dončića pa je klonil pri Olympiacosu.

V skupini E je odpisana Cedevita v Zagrebu nepričakovano visoko premagala "evropski dream team" zbran v vrstah Fenerbahčeja (89:59). Hrvati so že prvo četrtino dobili za devet točk in se niso ozirali nazaj. Kljub temu so ostali pri na lestvice, Turki pa na vrhu. Za Cedevito je 18 točk dosegel Marko Arapović, 15 jih je dodal Miro Bilan. Pri gostih je dvomestno število točk (11) zbral le Ekpe Udoh.

Minimalne možnosti za napredovanje je z visoko domačo zmago nad Unicajo ohranil Anadolu Efes (87:67). Za Carigrajčane sta Dario Šarić (11 skokov) in Thomas Heurtel (13 asistenc) dosegla po 17 točk, za že izpadle Špance pa je bil najbolj učinkovit DeMarcus Nelson z 12 točkami.

V četrtek si je kubanski Lokomotiv s prepričljivo zmago proti Crveni zvezdi (86:62) zagotovil napredovanje med osem najboljših. Beograjčani, ki so še v torek igrali polfinale ABA, niso bili dorasel tekmec Rusom, toda zgolj ena zmaga na zadnjih dveh obračunih proti Darušafaki in Cedeviti bi tudi njih potisnila v četrtfinale.

Med osmerico je praktično tudi že Panathinaikos, Grki so v tesni končnici v gosteh strli Darušafako (84:86). Za domače je Semih Erden dosegel 18 točk, za goste je bil najbolj učinkovit Miroslav Raduljica z 21, temu je dodal še šest skokov.

V "slovenski" skupini pet ekip izenačenih

V skupini F je Himki Zorana Dragića v gosteh prišel do pomembne zmage nad zadnjeuvrščenim Žalgirisom (71:76). Rusi, ki so prevladovali v skoku, so do odločilne prednosti prišli v tretji četrtini. V njihovih vrstah sta bila najbolj učinkovita Tyrese Rice s 17 in Petteri Koponen s 15 točkami, Dragić je že v prvem polčasu v osmih minutah v statistiko vpisal osem točk, dva skoka in asistenco. Za Žalgiris je 17 točk dosegel Edgaras Ulanovas, 16 jih je, ob osmih skokih, dodal Paulius Jankunas.

Sergio Llull Vassilis panoulis Olympiacos Real Madrid Evroliga | Avtor: EPA EPA
Pirejski Olympiacos si je že v prvem polčasu tlakoval pot do visoke zmage nad madridskim Realom (99:84). Za Grke je Vangelis Mantzaris vpisal 19 točk, Vassilis Spanoulis (6 asistenc) 18, Georgios Printezis (8 skokov) pa 17. Za Real je Sergio Llull dosegel 17 točk, Luka Dončić pa ni igral.

Nemški Brose Baskets je v četrtek s slavjem na napeti tekmi proti CSKA ostal v igri za napredovanje (91:83). Moskovčani so po slabo odigrani končnici izpustili priložnost, da bi se utrdili na vrhu skupine. Za Nemce je Nicolo Melli vpisal 17 točk in šest skokov, Nikos Zizis je dodal 14 točk in šest asistenc. Aleksej Nikolić je za Brose v 14 minutah dosegel pet točk (od tega eno trojko) in podelil dve asistenci. Za Moskovčane je Nando de Colo dosegel 21 točk ob sedmih asistencah.

Že v sredo je Jaka Blažič ob zmagi Laboral Kutxe nad Barcelono (75:71) prispeval osem točk, štiri skoke in eno asistenco. Baski si s CSKA delijo prvo mesto.

Dve koli pred koncem Top16 ima v skupini F tako kar pet ekip izkupiček šestih zmag in šestih porazov, obeta se vroč zaključek. Zaenkrat je odpisan le Žalgiris.