19 ogledov

Dragić brez točk, Rondu trojni dvojček

rajon rondo boston celtics EPA
Houston Rockets so v severnoameriški ligi NBA v gosteh izgubili z Golden State Warriors s 97:106. Slovenski branilec Goran Dragić ni bil razpoložen, v dobrih trinajstih minutah se ni vpisal med strelce, zbral je le dve podaji. Povsem drugače je bilo z Rajonom Rondom.

Goste iz Teksasa je "uničil" Monta Ellis, ki je 33 točkam dodal še sedem podaj in pet skokov, zelo dobro predstavo pa je prikazal tudi David Lee, ki je tekmo končal s 15 točkami in 13 skoki. V gostujoči zasedbi, ki je po treh zaporednih zmagah doživela prvi poraz, pa sta bila najbolj razpoložena Kevin Martin z 28 točkami in Argentinec Luis Scola s 14 točkami in 13 skoki.

Zvezdnik Los Angeles Lakers Kobe Bryant je bil mož odločitve v Torontu, ob 27 točkah je prispeval še najbolj odločilne za končno zmago s 94:92. V kanadski ekipi se je izkazal španski organizator igre José Calderon, ki je dosegel 30 točk, kar je njegov najboljši dosežek pod obroči NBA.

Miami je v derbiju jugozahodne skupine "pohodil" Atlanto in v olimpijskem mestu zmagal s 107:87. Izkazala se je tako imenovana velika trojica, ki je kljub relativno skromni minutaži prikazala zelo učinkovito predstavo. LeBron James je dosegel 23 točk, 13 skokov in šest podaj, Dwyane Wade je tekmo končal pri 21 točkah, Chris Bosh pa je v svojo statistiko vpisal deset točk in 16 skokov. Washington je na krilih JaVala McGeeja (22 točk in osem skokov) zanesljivo zmagal v Detroitu, Utah pa je slavil v Memphisu. Prvi mož dvoboja je bil Al Jefferson z 21 točkami in 15 skoki.