31 ogledov

Dragić in Udrih prekinila niza porazov

nba phoenix suns alvin gentry EPA
Moštvi slovenskih reprezentantov Gorana Dragića in Bena Udriha v ligi NBA sta zabeležili dolgo pričakovani zmagi. Nov klub Udriha Orlando je na gostovanju v Philadelphii (98:84) prekinil niz desetih zaporednih porazov v gosteh, Dragićev Phoenix pa je po štirih zaporednih porazih doma po podaljšku premagal Minnesoto (84:83).

Slovenska igralca nista bila strelsko najbolj razpoložena. Dragić je na parketu preživel skoraj 41 minut, v katerih je dosegel zanj skromnih deset točk ob slabem metu iz igre 4:14. Je pa imel zato sedem podaj, štiri skoke in tri izgubljene žoge.

lebron james | Avtor: Reuters Reuters
Junak srečanja v Phoenixu je bil poljski reprezentant Marcin Gortat, ki je najprej 13 sekund pred koncem rednega dela po atraktivni podaji Dragića izsilil podaljšek, nato pa dosegel še odločilni koš na tekmi. Gostje so imeli zadnji napad za zmago, Aleksej Šved je prodrl pod obroč, njegov poskus pa ni hotel skozi obroč.

Pri Phoenixu je imelo kar šest igralcev dvomestno število točk. Po deset sta jih ob Dragiću dosegla Luis Scola in Jermaine O'Neal, ki je zbral še 13 skokov, po 14 pa so jih zabeležili Gortat, Wesley Johnson in Markieff Morris.

Beno Udrih je za Orlando igral skoraj 27 minut, imel kar devet podaj, ob metu iz igre 2:6 pa je dosegel štiri točke. Orlando je tako prekinil najdaljši klubski negativni niz na gostovanjih v zadnjih desetih letih. Odlično partijo je imel črnogorski center Nikola Vučević, ki je ob 12 točkah ujel 19 odbitih žog. Ob njem sta po 16 točk dosegla še Arron Afflalo in Tobias Harris.

Najbolj zanimiva tekma večera je bila Miami Heat - Sacramento Kings, ki se je končala šele po dveh podaljških. Prvaki so tako zabeležili 12. zaporedno zmago oziroma 17. v zadnjih 19 tekmah in se hitro približujejo klubskemu rekordu. Ključna igralca sta bila LeBron James s 40 točkami, od tega 11 v drugem podaljšku,  in rekordom kariere s 16 podajami ter Dwyane Wade, ki je zbral 39 točk.