17 ogledov

Dragić in Vujačić do poraza

Goran Dragić, Miami Heat Profimedias
Košarkarji Miamija so na šesti tekmi sezone zabeležili tretji poraz. Goran Dragić je bil tretji strelec svojega moštva.

Tako Goran Dragić z Miami Heat kot Saša Vujačić z New York Knicks sta ponoči v severnoameriški košarkarski ligi NBA s svojima moštvoma doživela poraza. Dragić je na tekmi pri Indiani (87:90) vpisal 11 točk, Vujačić pa je proti Milwaukeeju (92:99) dal en koš za dve točki.

Oba Slovenca sta igrala v začetni peterki svojih moštev. Dragić je odigral 31 minut, ob 11 točkah, met iz igre 5:11, je vpisal še dva skoka, štiri podaje in pet izgubljenih žog.  Vujačić pa je v začetni peterki Knicks igral 27 minut, ob metu iz igre 1:5 in treh zgrešenih metih za tri točke je prispeval še tri podaje in štiri skoke ter imel tudi tri izgubljene žoge.

Za zmago Indiane je bil odločilen prispevek Paula Georgea z 12 skoki in 36 točkami, 11 od teh je dal v zadnji četrtini. Pri Miamiju je bil najboljši Chris Bosh z 21 točkami in 11 skoki.

Ponoči se je prekinil niz petih zmag kanadskega udeleženca lige NBA Toronto Raptors, ki je prvi poraz v sezoni doživel v gosteh pri Orlando Magic (87:92).

Odlično gre branilcem krone Golden State Warriors, ki na šestih tekmah še niso okusili poraza, nazadnje so za še šesto zmago in vodstvo na vrhu ligaške lestvice s 119:104 pospravili Denver Nuggets. Najkoristnejši igralec minule sezone Stephen Curry nadaljuje s sijajnimi predstavami. Denverju je nasul 34 točk ter vpisal še 10 asistenc in sedem skokov.