14 ogledov

Dragić potopil Efes, Unicaja pred grškima velikanoma

Roko Leni Ukić Leo Mainoldi Panathinaikos Laboral Kutxa Evroliga Top 16 EPA
Izmed slovenskih košarkarjev je v petek na parket stopil le Zoran Dragić, Ljubljančan je bil prvi strelec Unicaje ob zmagi nad moštvom Anadolu Efes.

Zoran Dragić Cedi Osman Unicaja Anadolu Efes Evroliga Top 16 | Avtor: EPA EPA
Andaluzijci so se s slavjem nad Turki (83:75) prebili na tretje mesto, sedaj imajo zmago prednosti pred Olympiacosom in Panathinaikosom. Unicaja je večino dela opravila že v prvi četrtini, ki jo je dobila za kar 18 točk (29:11), v nadaljevanju se Anadolu Efes ni več uspel resno približati. Zoran Dragić je bil z naskokom prvi strelec tekme, Ljubljančan je v 25 minutah dosegel 24 točk in zbral še po tri skoke in asistence ter štiri ukradene žoge. Tekmo je zaključil z indeksom 30 in požel kar nekaj aplavzov občinstva.

Na drugi petkovi tekmi skupine E je Panathinaikos doma presenetljivo klonil proti Laboral Kutxi (61:68). Za Baske je to šele druga zmaga v Top 16, Grki pa so si z domačim porazom močno otežili pot v nadaljevanje. Najboljši strelec pri domačih je bil Dimitris Diamantidis (15), pri gostih pa Andrés Nocioni (16).

Lokomotiva ujela Bayern, Real zanesljiv

V Carigradu je Real Madrid z zanesljivo predstavo proti Galatasarayu (74:85) dosegel še osmo zmago v drugem delu Evrolige in ostal na prvem mestu skupine F, z enakim številom zmag kot moskovski CSKA. Španci so vodili skozi celotno srečanje, njihovo prvo ime večera pa je bil Nikola Mirotić z 18 točkami in petimi skoki.

V Krasnodarju je Lokomotiva v tesni končnici premagala Maccabi (78:76). Rusi so po prvem polčasu vodili za devet (38:29), a so se gostje pred zaključkom vrnili v igro. Lokomotiva se z Bayernom in Galatasarayem bori za četrto mesto v skupini, medtem ko bo "ponos Izraela" v četrtfinale najbrž vstopil s tretje pozicije.