121 ogledov

Dragić z največjo minutažo

Tornike Shengelia Epa
Poraz slovenskega dvojca.

V petkovih tekmah dvanajstega kroga košarkarske evrolige je od slovenskih igralcev nastopil le Zoran Dragić. Imel je največjo minutažo pri Efes Anadoluju, žal pa je igrišče na koncu zapustil razočaran, saj je njegova ekipa za eno točko izgubila proti Baskonii.

Prav Dragić je bil v zadnjem napadu Efesa zadolžen za podajo v igrišče. Na semaforju so bile še tri sekunde, njegovi soigralci so se slabo odkrili, tako da je moral Dragić žogo hitro podati v igro, tam pa jo je Krunoslav Simon slabo sprejel in izgubil. Baski so tako sredi Istanbula slavili z 82:81.

Zoran Dragić je na parketu prebil več kot 30 minut, največ pri domačih, v tem času pa je ob metu 2:3 za dve točki in 2:6 izza polkroga dosegel 10 točk. Zbral je še po dva skoka in podaji. Drugi slovenski reprezentant pri Efesu Edo Murić ni stopil na parket.

Vodstvo na lestvici je po zmagi nad Maccabijem znova prevzel CSKA, drugi je Olympiacos, tretja pa sta Fenerbahče in Panathiniakos.