25 ogledov

Dragić zadeval ob porazu Phoenixa

phoenix suns EPA
Slovenski reprezentant Goran Dragić je bil drugi strelec ekipe Phoenix Suns, ki je visoko izgubila na gostovanju. Igralci Oklahome City Thunder, ki so za San Antoniom drugi v ligi, so zmagali s 127:96. Dragić je v 35 minutah in pol dosegel 19 točk in bil drugi strelec gostov, imel je še šest podaj in dva skoka.

Za lanske poražene finaliste lige NBA, ki so Phoenix premagali kar z 31 točkami prednosti, sta največ točk dosegla Kevin Durant (21) in Thabo Sefolosha (18); v vrstah gostov pa je več točk od Dragića, člana prve peterke, vknjižil le Michael Beasley (25), ki je v igro vstopil s klopi. Dvoboj je bil odločen v tretji četrtini, ko so domači z delnim izidom 21:0 prišli do izdatne prednosti.

Košarkarji San Antonio Spurs so v gosteh s 109:119 klonili v dvoboju z ekipo Detroit Pistons. Miami Heat, najboljša ekipa vzhodnega dela lige, je v derbiju ugnala Los Angeles Clippers s 111:89. Greg Monroe s 26 točkami in 16 skoki, Brandon Knight (24 točk) in Charlie Villanueva (21 točk) so vodili Detroit do zmage s San Antoniom in prekinili niz 11 zmag te ekipe. Francoz Tony Parker je bil z 31 točkami premalo, da bi najboljša ekipa lige ta čas zmagala, saj sta še vedno poškodovana zvezdnika Tim Duncan in Argentinec Manu Ginobili.

Tony Parker | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main
LeBron James s 30 in Dwyane Wade z 20 točkami sta bila najučinkovitejša igralca Miamija, ki je premagal vodilno moštvo pacifiške skupine. Clippers so bili sicer močnejši za Blakea Griffina (13 točk) in Chrisa Paula (tri točke), ki pa na prvi tekmi po poškodbah nista bila posebej učinkovita. Gostitelji so tekmece nadigrali v drugi in tretji četrtini z delnim izidom 63:39. Rudy Gay (23 točk) je odločil dvoboj v podaljšku z uspešnim metom 1,7 sekunde pred koncem dvoboja, v katerem so igralci Toronto Raptors slavili s 100:98 in končali niz petnajstih domačih zmag Indiane Pacers.

Kobe Bryant je vseh svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu, od tega 14 v zadnji četrtini, s tem pa je ekipi Los Angeles Lakers uspelo nadoknaditi 20 točk zaostanka in v gosteh premagati Charlotte Bobcats z 98:93. Španec Marc Gasol z 20 točkami in 11 skoki ter Zach Randolph s 16 koši in 12 ujetimi žogami sta popeljala Memphis Grizzlies do zmage z 99:93 v tekmi z ekipo Golden State Warriors, za katero je 32 točk zabeležil Stephen Curry.