858 ogledov

Epski preobrat Nikolića, dva podaljška v Valencii

Aleksej Nikolić Brose Bamberg Barcelona epa Aleksej Nikolić (sredina) je za izjemno zmago Bamberga prispeval pet točk, en skok in dve asistenci.
Končano je sedmo kolo elitnega evropskega klubskega košarkarskega tekmovanja.

V Bambergu je Brose gostil Barcelono in potem, ko je po prvi četrtini zaostajal za neverjetnih 26 točk, uspel priti do svoje četrte zmage (84:81), Katalonci so ostali pri dveh.

Nemci so se malce približali že v drugi četrtini, v tretjem in četrtem delu igre pa dokončali preobrat, ki so ga potrdili v napeti končnici.

Anthony Randolph Real Madrid Nesrečnež Šport Randolph spet poškodovan, tokrat bo okreval dlje

Za Brose je Dorell Wright prispeval 16 točk, sedem skokov in pet asistenc, Ricky Hickman je dodal 14 točk. Slovenski reprezentant Aleksej Nikolić je igral 13 minut, vpisal pet točk (met iz igre 2/3), en skok in dve asistenci. Pri Barceloni je bil najboljši Rakim Sanders s 17 točkami in šestimi skoki.

Evropski prvaki klonili doma

V derbiju kola je Fenerbahçe doma po podaljšku klonil proti Olympiacosu (83:90). Aktualni evropski prvaki imajo po sedmih kolih štiri zmage, Grki pa še eno več.

V drugi četrtini so Turki sicer povedli z otipljivo prednostjo, toda v tretjem delu igre so gostje uprizorili preobrat. V zadnji četrtini je
Oly dolgo vodil, Fener pa je v poslednjih sekundah s šestimi zaporednimi prostimi meti prišel do izenačenja in podaljška, v katerem pa so Grki pokazali več zbranosti.

Ilimane Diop Baskonia Evroliga žoga Razdvojeni Šport Kaos v režiji Fibe, pri evroligašu javno rekli "ne"

Za Fener je James Nunnaly dosegel 22 točk, 15 jih je dodal Brad Wanamaker. Za zmagovalce je Brian Roberts zbral 21 točk, Georgios Printezis 18 točk in sedem skokov, Janis Strelnieks pa 16 točk.

CSKA zlahka sklatil Zvezdo

Moskovski CSKA je po gladki zmagi pri Crveni zvezdi (59:85) ostal na vrhu lestvice z zgolj enim porazom. Beograjčani so ostali pri le dveh zmagah. Rusi so vodili vse od začetnih minut.

luka dončić Uf, to pa boli! Šport Dončić zaman čakal pomoč soigralcev

Za Srbe, ki jih je bodril tudi Novak Đoković, je Taylor Rochestie vpisal 15 točk in pet asistenc, James Feldeine pa 12 točk. Za CSKA je bil najbolj učinkovit Nando de Colo s 16 točkami, Kyle Hines je dodal 13 točk in sedem skokov, Cory Higgins 12 točk, Sergio Rodríguez pa 11 točk in devet asistenc.

Olimpia po dveh podaljških

Najbolj napeto je bilo v Valencii, kjer je domača ekipa proti milanski Olimpii doživela tretji zaporedni poraz (98:103), potrebna pa sta bila kar dva podaljška. Italijani so prišli do svoje druge zmage v sezoni.

Pri Špancih je Erick Green ob 22 točkah zbral pet asistenc, Bojan Dubljević je dodal 18, Fernando san Emeterio pa 16 točk. Za goste je Curtis Jerrells zbral kar 30 točk, Jordan Theodore 20, Andrew Goudelock pa 17.