45 ogledov

Dončić slavil na Dragićevem parketu

Maciulis Gentile EA7 Milano Real Madrid EPA
V četrtek zvečer so bile odigrane štiri tekme 4. kola elitnega evropskega košarkarskega klubskega tekmovanja.

V Milanu se je zgodil "slovenski" obračun, pri ekipi Zorana Dragića je namreč gostoval madridski Real z Luko Dončićem. Uspešnejši so bili Španci (90:101) in vpisali svojo tretjo zmago, Italijani so ostali pri dveh.

Madridčani so dominacijo vzpostavili že v prvem polčasu, ko so po 10 minutah vodili z 20:26, po 20 minutah pa z 41:52. V tretjem in četrtem delu igre so domačini nekajkrat znižali razliko, a končnica je bila vseeno mirna.

Za EA7 Milano je Ricky Hickman dosegel 19 točk, 16 pa Rakem Sanders. Dragić je v 18 minutah dosegel sedem točk in dva skoka ob metu 2/5 za dve in 1/2 za tri.

Za Real je Anthony Randolph zabeležil 20 točk in 14 skokov, Othello Hunter in Sergio Llull sta se ustavila pri 18 točkah. Dončić je v štirih minutah vpisal tri točke in en skok, iz igre ni metal, zadel je tri od štirih prostih metov.

Blažič poražen doma

Baskonia z Jako Blažičem je gostila pirejski Olympiacos, Grki pa so na gostujočem parketu prišli do svojega tretjega para točk (90:95), domačini pa imajo sedaj na računu dve zmagi in dva poraza.

Vse do zadnje četrtine je bila tekma visokega tempa izenačena. Ob polčasu so Baski vodili z 52:47, do ključne prednosti pa so Grki prišli na začetku zadnjega dela igre.

Za Baskonio, pri kateri se je poznala odsotnost Andree Bargnanija, je Tornike Shenglia dosegel 20 točk, Adam Hanga je zbral 15 točk in šest skokov, Shane Larkin pa 14 točk in 11 asistenc. Jaka Blažič je v dobrih 22 minutah vpisal devet točk (3/8 za dve, 1/2 za tri) in tri skoke.

Za Oylmpiacos je 17 točk dosegel Vangelis Mantzaris, po 15 sta jih dodala Kostas Papanikolaou in Vassilis Spanoulis, slednji je dodal še 15 asistenc.

Omić dobil bitko za Carigrad

V turškem oziroma carigrajskem obračunu je na gostovanju pri Darüşşafaki do svoje prve zmage prišel Anadolu Efes (79:84), njihovi tokratni tekmeci imajo eno več.

Po prvem polčasu je Darüşşafaka sicer izdatno vodila s 46:35, toda v tretji četrtini je Efes znižal zaostanek, v zadnjem delu igre pa ujel in prehitel mestne rivale.

Za domačine je bil najbolj učinkovit Scottie Wilbekin s 13 točkami, za goste jih je 17 dosegel Deshaun Thomas. Alen Omić je za Efes v sedmih minutah zbral dve točki in tri skoke, zadel je svoj edini met iz igre.

CSKA ostal popoln

V ruskem dvoboju je CSKA doma premagal Unics Kazan (98:80). Odločilno razliko so si Moskovčani priigrali v tretji četrtini in jo zadržali do konca.

Za CSKA, ki je še četrtič zmagal, je Miloš Teodosić dosegel 16 točk ob desetih asistencah, za Unics, ki je še četrtič izgubil, pa je Keith Langford zbral kar 36 točk.