172 ogledov

Gogi prvi strelec pri Heat, rekord za Čančarja

Goran Dragić Profimedia
Atlanta zaustavila Miamijev zmagoviti niz.

Zmagoviti niz košarkarjev Miami Heat v ligi NBA se je zaustavil. Ekipa Atlanta Hawks je v gosteh, ob debiju začasnega trenerja na klopi Atlante Nata McMillana, ugnala Miami s 94:80. Slovenski as Goran Dragić je ob porazu Miamija igral 30 minut in prispeval 14 točk, tri skoke, štiri podaje, blokado in ukradeno žogo. Poleg nekdanjega kapetana slovenske reprezentance je 14 točk za Heat dosegel še Duncan Robinson.

V vrsti Atlante se je odrezal Trae Young, ki je poskrbel za 13 zaporednih točk gostujoče ekipe v zadnji četrtini. Na koncu je imel na svojem računu 18 točk in deset asistenc. Atlanta je zaustavila niz šestih zmag Miamija. Ta je s 17 zmagami in 18 porazi zdrsnil na sedmo pozicijo v razvrstitvi vzhodne konference lige NBA.

Atlanta je povsem onemogočila napad Miamija, ki je imel zgolj 37 odstotni met iz igre, tako slabi ali slabši so bili košarkarji Vročice le še trikrat v tej sezoni. "Nikakor nam ni stekla igra v napadu, žoga ni krožila," je dejal trener Miami Heat Erik Spoelstra. Atlanta je bila bolj agresivna v boju za odbite žoge. Miami je tako v skokih prekosila s kar 47-26. V vrsti Miamija se je poznala odsotnost Jimmyja Butlerja, ki ni zaigral na drugi tekmi po vrsti zaradi vnetja v kolenskem sklepu.

Zmago je vpisalo tudi moštvo Denver Nuggets, ki je s kar 128:97 odpravilo ekipo Milwaukee Bucks. Denver je slavil na krilih odličnega Nikole Jokića, ki je prišel do svojega 50. trojnega dvojčka, devetega v sezoni. Srb je tekmo končal s 37 točkami, desetimi skoki in 11 podajami. Za Bucks je Giannis Antetokounmpo dosegel 27 točk.

Vlatko Čančar | Avtor: Profimedia Profimedia

Pri Denverju je drugič zapored vidno minutažo dobil tudi slovenski košarkar Vlatko Čančar. Ta je na parketu preživel 22 minut, gre za njegov rekord v NBA karieri, in v tem času dosegel štiri točke ter svoji ekipi pomagal k zmagi s sedmimi skoki, podajo in dvema ukradenima žogama. V času njegovega igranja na parketu je Denver dosegel 22 točk več kot tekmec. V kategoriji +/- je bil od Slovenca boljši le PJ Dozier (+28).

Košarkarjem Phoenix Suns je uspel podvig, v derbiju zahodne konference so premagali aktualnega prvaka lige Los Angeles Lakers, in to za kar deset točk, s 114:104, kljub izjemni predstavi superzvezdnika jezernikov LeBrona James, ki je na tekmi zbral 38 točk.

Čeprav je bil James nezaustavljiv, pa se je poznala v napadu odsotnost poškodovanega Anthonyja Davisa, saj je Los Angelesu primanjkovalo konstantnosti. Za Phoenix se je odrezal Hrvat Dario Šarić, ki je tekmo končal z 21 točkami, pomembnih 10 točk je prispeval v četrti četrtini.

Na vrhu zahodne konference je precejšnja gneča. Vodi ekipa Utah Jazz (27-8), arizonska sonca so z zmago skočila na drugo mesto (23-11), tretji so Los Angeles Lakers (24-12) in četrti LA Clippers (24-13), ki je doživel poraz v gosteh pri Boston Celtics s 112:117. Za kelte je Kemba Walker dosegel 25 točk, Boston pa je vpisal še tretjo zmago po vrsti. Paul George je bil najbolj zanesljiv v vrsti Clippers z 32 točkami.

Paul George | Avtor: Profimedia Profimedia