Hopsi slavili v Stožicah, Helios namučil Krko

Pipan Jagodnik Union Olimpija Hopsi Polzela Liga Telemach za prvaka
1/7
Simon Maljevac
Košarkarji Uniona Olimpije so po dveh zmagah klonili proti ekipi Hopsov, ki je ob tekmi manj prvič slavila v Ligi za prvaka. Do zmage proti Ljubljančanom so Polzelani prišli zasluženo, saj so vodili celotno srečanje.

Košarkarji Olimpije so po zadetem prostem metu Alexa Stephesona povedli, a po seriji petih točk gostov hitro zaostali. Hopsi so prednost vztrajno višali, po petih minutah igre so vodili s 13:6, razlika pa je iz napada v napad rasla, do konca prve četrtine je bilo 25:15.

Tudi na začetku druge četrtine se Ljubljančanom ni uspelo približati. Ko so po 31:21 dosegli pet zaporednih točk, so Polzelani odgovorili in znova ušli na varno razliko, na odmor pa nesli osem točk prednosti (42:34).

Zmaji zmogli le izenačenje

Po dveh minutah igre v tretji četrtini so gosti spet vodili za deset točk (46:36) in s še petimi točkami prišli do varne razlike. A se Ljubljančani niso dali, po 30 minutah so zaostajali z 52:58. V 34. minuti so se domači povsem približali (59:62); pet minut pred koncem so izenačili na 64:64.

Vendar so se kmalu spet znašli v zaostanku, ko je Aleksis Mangikri Wangmene zadel dva prosta mesta, Goran Jagodnik pa je zadel met za tri točke. Olimpija se je še zadnjič približala na 68:71, gosti pa so uspešno izkoristili proste mete in na koncu slavili pomembno zmago.

"Čestitke fantom. Po bolečem porazu v prejšnjem kolu so se odlično pobrali. V prestolnici slovenske košarke so zasluženo zmagali. Izpostavil bi Miho Vašla in Urbana Rata, ki sta odlično nadomestila poškodovanega Danijela Vujasinovića," je povedal zmagoviti trener gostov Jernej Kobale.

Krka za las ugnala Helios

Za razliko od Uniona Olimpije, ki je šokantno izgubila s Hopsi v Stožicah, si štirikratni zaporedni državni prvaki iz Novega mesta niso privoščili spodrsljaja, tako da so že edino neporaženo moštvo v ligi Telemach. V Domžalah so slavili po dobro odigrani končnici s 75:74. Krka je zmagala močno oslabljena, saj so tekmo na klopi spremljali štirje poškodovani igralci, med njimi nosilca igre Edo Murić in Sani Bečirović. Tako je Helios vodil večji del tekme. V 6. minuti s 17:9, v 16. 33:25, deset minut pozneje s 50:42 in štiri minute pred koncem tekme z 69:65.

Novomeščani so se vsakokrat vrnili v igro, v zadnjih minutah pa sta bili ključni dve trojki najboljših dveh posameznikov Krke; najprej Erjona Kastratija (13 točk, trojke 3:3) in nato Jasmina Hukića (13 točk, trojke 3:4). Goste sta dobro minuto pred zaključkom pripeljali v rekordno vodstvo 75:71, ki ga je s trojko v izdihljajih omilil Matic Rebec.