9 ogledov

Igokea prebrodila Krko

Marko Luković, Krka KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI
Košarkarji Krke so po štirih zaporednih zmagah v regionalnem tekmovanju na svojem parketu izgubili proti Igokei (72:88).

Košarkarji Krke, ki so v tekmo z gosti iz Bosne in Hercegovine krenili s petimi zmagami, ob le treh porazih, so neprijetno presenetili svoje navijače, ki so pričakovali novo zmago. Toda po vodstvu v prvi četrtini, so krkaši v nadaljevanju popolnoma popustili, zatajili v vseh elementih košarkarske lige in se morali sprijazniti s četrtim letošnjim porazom v ligi Aba.

Prvi osem minut se je še odvijalo po željah domače ekipe, ki so s točkama Marka Lukovića gostom pobegnili na 20:11. Novomeščani so po tem vodstvu popolnoma popustili. Do konca četrtine žoge niso več spravili skozi obroč, njihov strelski post pa je trajal vse do 14. minute, ko je zadel Dominique Elliot, vendar je serijski prvak BiH že vodil s 24:22.

Do 17. minute so krkaši še držali korak z razpoloženimi gosti, ki so v zadnjih treh minutah prvega polčasa z delnim izidom 14:5 na odmor odšli s prednostjo devetih točk.

Nadaljevanje tekme je bilo za varovance Dejana Mihevca le še slabše. V 29. minuti so domačini zaostajali že za 23 točk (40:63), nič kaj bolje pa se jim ni godilo do konca tekme, v kateri Novomeščanom ni veliko uspevalo, zato pa so gostje zasluženo prišli do zmage.

Šest trojk Curryja

Zanimivo je, da je bila Krka sicer bolj uspešna v metu za tri točke, saj je bila uspešna trinajstkrat, Curry kar šestkrat, gostje le osemkrat.

V domači ekipi je bil z 22 točkami najbolj razpoložen Ron Curry, pri gostih jih je Draško Albijanić dosegel 16.