Krka četrtič zapored, Olimpija po podaljšku

Matic Rebec, Krka
1/8
KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI
Košarkarji Olimpije so na domačem parketu po podaljšku ugnali FMP Beograd (89:85), Krka pa je, prav tako na domačem igrišču, premagala MZT Skopje (97:87).

Košarkarji Uniona Olimpije so v osmem nastopu v ligi ABA prišli do tretje zmage. V Stožicah so gostili beograjski FMP in zaostajali večji del tekme, v drugem delu pa uprizorili lep povratek, po dramatični končnici in podaljšku pa zadržali mirne roke in vknjižili pomembno zmago.

Olimpija je slabo začela tekmo, FMP pa je od prve minute vseskozi višal prednost. Če je prva četrtina še obetala borbo Ljubljančanov za tretjo zmago v sezoni, so v drugi četrtini Ljubljančani predvsem zaradi slabe obrambe povsem klonili pod pritiskom beograjske ekipe, ki je tako na glavni odmor odšla z 12 točkami prednosti.

V drugem polčasu je Olimpija vendarle zaigrala nekoliko bolje. Čeprav je Nikola Janković slabo izvajal proste mete, se je v 27. minuti približala na vsega štiri točke zaostanka (54:58), potem ko je prav Janković prestregel odbito žogo in s preigravanjem čez celo igrišče po zabijanju Olimpijo vrnil v igro.

Ko je štiri minute pred koncem Brandon Jefferson s trojko zadel za 72:73, je bilo slutiti, da bi lahko zmaga ostala doma. A so se v igro varovancev Gašperja Okorna znova prikradle napake, zaradi katerih Ljubljančani niso prišli do vodstva. Nato pa so domači le prevzeli pobudo.

Janković je poldrugo minuto pred koncem rednega dela izenačil na 78:78 in nato še na 79:79 ter tekmo prevesil v podaljšek. V igri živcev so bili bolj spretni gostitelji, ki so znali izkoristiti napake gostov ter se z zmago odlepili z začelja prvenstvene lestvice.

Prvi strelec v vrstah Ljubljančanov je bil s 26 točkami Janković, za FMP jih je Filip Čović dosegel 17.

Krka zmagala proti dvema bivšema

Krka | Avtor: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI

Opoldanski obračun med slovenskim in makedonskim predstavnikom je prinesel tudi dvoboj še lani igralcev Krke Jureta Lalića in Stefana Sinovca z nekdanjimi soigralci. MZT se je pred tekmo sicer nahajal na repu lestvice. Kljub temu so gostje bolje odprli tekmo in uvodno četrtino dobili s sedmimi točkami razlike.

Košarkarji Krke so ob boljši obrambi sredi druge četrtine rezultat izenačili (34:34), toda kmalu nato so makedonski košarkarji znova povedli z devetimi točkami razlike. Ko je že kazalo, da bodo na odmor odšli s pomembno zalogo točk, pa so domači začeli ponovno zadevati, zaključek v obrambi odigrali še bolje, kot uvod v ta del igre, in z delnim izidom znižali le na točko zaostanka. Ob izteku igralnega časa je Sandi Čebular najprej zadel za dve točki, zaradi osebne napake Lalića pa še prosti met.

Dolenjski predstavniki so tudi začetek drugega polčasa odigrali v podobnem slogu in v 25. minuti vodili z 58:49. Po osmi ukradeni žogi domačih je Matic Rebec zadel za tri točke in Krka je po protinapadu povišala prednost na 14 točk (63:49). Novomeščani so v zadnjih 10 minut stopili z 12 točkami naskoka. Domačim je dvomestno prednost uspelo ohranjati tudi v večjem delu zadnjega dela tekme, popustili so v samem zaključku, ko so tekmeci nekoliko ublažili poraz.

Rebec je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, na kateri je zadel tudi štiri trojke, Marko Luković, ki je dosegel zadnji točki na tekmi, pa jih je dodal 19. Krka je na osmi tekmi slavila peto zmago.