291 ogledov

Ilirija ugasnila Helios

Helios Suns Ilirija KD Ilirija/Facebook Ilirija je v Domžalah presenetila Helios in mu preprečila igranje v polfinalu.
Odigrano je bilo zadnje kolo lige za prvaka v elitni slovenski košarkarski druščini.

Helios je proti Iliriji, za katero tekma ni bila pomembna, saj ni imela možnosti za polfinale, lovil zmago za preboj med štiri. Te mu kljub temu, da je imel že zajetno prednost, ni uspelo doseči (71:74), tako da se je poslovil od polfinala. V njem bodo igrali Petrol Olimpija, Krka, Sixt Primorska in Rogaška.

Domžalčani so v drugi četrtini do zajetne razlike in tako drugi polčas začel s 15 točkami naskoka. Toda na začetku tretje četrtine so gosti naredili delni izid 11:0 in se približali, v 37. minuti so prišli do vodstva s 65:63, nato pa v napeti končnici ubranili vodstvo.

Pri domačih sta bila s po 12 točkami najboljša Blaž Mahkovic in Jure Besedič, ta je dodal še devet skokov, pri gostih pa je 19 točk dosegel Luka Vončina, Žan Mark Šiško pa je 17 točkam dodal 11 skokov in devet podaj.

Igor Kokoškov Tvitosfera Šport Američani Kokoškova pozdravili s prisrčno gesto

Zmaga Olimpije, Primorska do domačega parketa

Košarkarji Petrola Olimpije so v zadnjem kolu premagali Šenčur GGD (91:77). Dvoboj prvouvrščene Olimpije in šestouvrščenega Šenčurja ni imel večjega rezultatskega pomena, saj so si Ljubljančani že pred tem zagotovili najboljši startni položaj za polfinale, Šenčurjani pa možnosti za uvrstitev med najboljše štiri niso imeli. Pri domačih je bil s 13 točkami najboljši strelec Jordan Morgan, pri gostih pa Ramo Rizvić s 25 točkami, temu je dodal sedem skokov. V tem elementu je blestel Dino Murić, ki je ujel kar 16 žog.

POLFINALNA PARA:
Petrol Olimpija - Rogaška
Sixt Primorska - Krka

Košarkarji Krke so z gladko zmago nad Šentjurjem (86:51) potrdili uvrstitev v polfinale. Krkaši so si dobro porazdelili delo, saj nihče ni posebej strelsko izstopal, tako da je bil najboljši strelec tekme igralec Šentjurja Miloš Pešić, dosegel je 17 točk. Gostje so imeli zelo slab met iz igre, zadeli pa so eno samo trojko.

Goran Dragić Slovenija Razčistil Šport Dragića zmotila napaka ameriškega novinarja

Košarkarji Sixt Primorske so si zmago (75:70) zagotovili drugo mesto in s tem proti Krki tekmo več na domačem igrišču, medtem ko poraz za Rogaško ni bil usoden, saj so že med polčasom izvedeli, da je Helios izgubil proti Iliriji, tako da so imeli četrto mesto zagotovljeno. Najboljši strelec je bil s 17 točkami Marjan Čakarun, Mirko Mulalić jih je dosegel 15, pri gostih je bil s 13 točkami najučinkovitejši Mitja Nikolić.