147 ogledov

Izenačen boj velikih rivalov, na koncu zmaga državnih prvakov

Zach Auguste Aleš Fevžer/Union Olimpija
Košarkarji Cedevita Olimpije so zmagovalci superpokala, v katerem so z 78:71 (22:16, 34:36, 58:52) premagali Krko.

Ljubljanski košarkarji so v slovenski klasiki, ki si jo je ogledal tudi NBA zvezdnik Luka Dončić, premagali Krko in osvojili svoj jubilejni deseti superpokal. Kot sta napovedala oba trenerja, gledalci niso videli posebno kakovostne košarke, ekipi sta še daleč od želene forme. Veliko je bilo napak, zgrešenih metov, so pa košarkarji z borbenostjo vendarle pokazali, da si lovoriko želijo.

Dvoboj je bil sicer izenačen od začetka do konca, ljubljanska ekipa je tekmece strla v zadnjih dveh minutah, skozi vso tekmo jo je reševal skok v napadu.

Tekmo je bolje začela Olimpija, predvsem po zaslugi razpoloženega Zacha Augusta, ki je z atraktivnim zabijanjem poskrbel za vodstvo 17:10.

Zach Auguste | Avtor: twitter Cedevita Olimpija twitter Cedevita Olimpija

Državni prvaki so napake in zgrešene mete kompenzirali z ulovljenimi žogam. A samo skok je bil premalo, da bi Olimpija tudi na odmor odšla s prednostjo. Borbeni Dolenjci, ki jih je nasploh prvič v vodstvo pri izidu 31:32 popeljal Jan Kosi, so ji ves čas sledili, Leon Stergar pa je 27 sekund pred koncem poskrbel za izid polčasa 34:36.

Ljubljančani so tudi v tretji četrtini prišli do vodstva šestih točk, toda še naprej sta se ekipi menjavali v dobrih in slabih trenutkih. V zadnji četrtini je tudi Krka imela štiri točke prednosti, z meti za tri točke je pri njej blestel Rok Stipčević.

Odločila pa je končnica, še minuto in 52 sekund pred koncem so Novomeščani zaostajali vsega dve točki, nato pa sta Jacob Everse Pullen in Jaka Blažič dosegla nekaj košev, ki so prinesli zmago Cedeviti Olimpiji.

Auguste je zbral 23 točk in 14 skokov, Pullen je k zmagi dodal 15 točk, Blažič in Melvin Obinna Ejim pa 12. Pri Krki sta mejo desetih točk presegla le Stipćević (21 točk) in Luka Lapornik (11).

Jaka Blažič | Avtor: twitter Cedevita Olimpija twitter Cedevita Olimpija

Superpokal:

Cedevita Olimpija : Krka      78:71 (22:16, 34:36, 58:52)

Dvorana Tivoli, gledalcev 500, sodniki: Pukl, Majkič, Grbić.
* Cedevita Olimpija: Pullen 15 (2:2), Ejim 12 (4:5), Keene 2, Murić 6 (3:4), Auguste 23 (5:11), Blažič (4:4), Hodžić 2, Dimec 2, Rupnik 4 (4:4).
* Krka: Arapović 7 (2:2), Gibbs 5, Stergar 8 (3:4), Stipčević 21 (1:2), Stavrov 8 (1:2), Kosi 9 (1:2), Lapornik 11 (3:7), Macura 2.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 22:30, Krka 11:21.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:24 (Pullen 3, Blažič 2, Murić), Krka 12:28 (Stipčević 6, Lapornik 2, Arapović, Stergar, Gibbs, Stavrov).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Krka 30
* Pet osebnih napak: French (55.), Stavrov (58.).

Jaka Blažič | Avtor: Aleš Fevžer/Union Olimpija Aleš Fevžer/Union Olimpija