11 ogledov

James na tekmo kar s kolesom

lebron james kolo Twitter/Ted Hill
LeBron James je pred tekmo lige NBA s Chicagom 40 minut kolesaril do dvorane, nato pa Bikom nasul 35 točk. LA Lakers so slavili proti Minnesoti.

LeBron James si je pred obračunom Miamija in Chicaga, ki ga je njegova ekipa dobila s 97:93, omislil še en trening, in sicer na kolesu. S štirih na dve kolesi je namreč presedlal, ker je zaradi maratona v Miamiju pričakoval prometno gnečo. Pedale je gonil 40 minut, a to nikakor ni vplivalo na njegovo igro. 35 točk in 11 skokov je nedvomno dokaz v tej smeri, kajne? To je že njegova 11. tekma sezone, v kateri je dosegel vsaj 30 točk ter po 5 skokov in podaj. "To sem storil že nekajkrat," je o kolesarskem izletu dejal James in se pošalil, da se morda sploh ne bo odpravil domov, ampak bo ostal še kar do treninga. Izkazal se je tudi Chris Bosh s 24 točkami in 12 skoki. Pri gostih je Derrick Rose dosegel 34 točk.

Na drugih tekmah večera je Boston doma izgubil proti Clevelandu s 87:88, zmagoviti koš je 2,6 sekunde pred koncem dosegel Kyrie Irving, New Jersey je doma klonil pred Torontom s 73:94, Orlando je prav tako doma priznal premoč Indiani, ki je slavila s kar 106:85, Dallas pa je po podaljšku s 101:100 premagal San Antonio. Mož odločitve je bil Jason Terry z zadnjimi štirimi točkami na tekmi in skupno 34.

Atlanta je v New Orleansu slavila s 94:72, Los Angeles Clippers so z 32 točkami Chaunceyja Billupsa s 109:105 zmagali v Denverju, Los Angeles Lakers pa s 35 točkami in 14 skoki Kobeja Bryanta v gosteh pri Minnesoti. Za domače je Kevin Love dosegel 33 točk in 13 skokov. "Ne vem, če je najboljši v ligi ali ne. Toda kar zadeva zadnje četrtine, je zagotovo najboljši. Mogoče so igralci, kot sta Derrick Rose in LeBron James, najboljši, ko gledamo vseh 48 minut. Toda v izdihljajih tekem je najboljši Kobe," je zvezdnika Jezernikov pohvalil domači organizator igre Ricky Rubio.