Kljub porazu - neka nova Olimpija

krka helios aba dragić prepelič
1/17
ABA
V 11. kolu lige ABA se je Union Olimpija le s sedmimi igralci 25 minut izvrstno upirala Partizanu sredi Beograda, nato pa so ji pošle moči. Odličen debi Jana Močnika in strelski rekord Deona Thompsona.

"Prestrašili smo Partizana. Odigrali smo odličen polčas, pokazali smo svoj trenuten maksimum in smo s prikazanim lahko resnično zadovoljni. Na voljo imamo zgolj 7 igralcev, kar je pravi fenomen. Če se bomo okrepili po pameti in dobro trenirali, kot smo to ta teden, se nam lahko obeta dvig forme in rezultatov. Jan Močnik je pokazal svoje veliko srce in danes skoraj izdahnil na parketu. Nisem zadovoljen z delom obrambe in izgubljenimi žogami v tretji četrtini, ki je bila znova usodna. Sedaj nas čaka tekma v Istanbulu na katero se moramo maksimalno skoncentrirati," je za klubsko spletno stran dejal Olimpijin trener Sašo Filipovski.

Olimpija, ki se sooča s številnimi težavami in je pred prihodom v dvorano Pionir izgubila celotno peterko, na parketu pa se je preizkusil novi organizator igre Jan Močnik, je sredi Beograda začela podjetno. Kot da je ne bi pestile prav nobene težave. Lepe akcije so se kar vrstile, na conski obrambi pa so si v uvodnih minutah polomili zobe košarkarji Partizana. Po dobljenih prvih dveh četrtinah je v drugem polčasu sledil (pričakovan) padec igre.

V 15. minuti je Partizan izenačil na 29:29 in nato kmalu prvič povedel, razlika se je proti koncu polčasa le še povečevala, dobre tri minute pred koncem polčasa je vodil Partizan že s prednostjo +5, Union Olimpija pa je vseeno dobila prvi polčas s košem z razdalje v zadnji sekundi. Za tri točke je zadel Davis Bertans (40:41). A je bila Olimpija boljši nasprotnik le v prvih 20 minutah.

Deveti poraz za zadnje mesto

Košarkarji Zlatoroga se z gostovanja v Kragujevcu vračajo še z devetim porazom v jadranski ligi, ob tem pa imajo le dve zmagi, kar jim "prinaša" zadnje mesto na prvenstveni lestvici lige ABA. Gosti so po prvi četrtini zaostajali za 15 točk, po drugi četrtini so na odmor odšli s točko zaostanka, a nato zopet popustili in Radnički je prišel do pete letošnje zmage.

Slovenski derbi: Krkin finiš za plus 20

Košarkarji Krke so v 11. kolu jadranske lige gostili domžalski Helios in slavili zmago, s katero na lestvici ostajajo mesto pred tekmecem iz Domžal, obe ekipi pa sta pri dnu razpredelnice. Novomeščani so odločneje krenili v tekmo in v uvodu povedli s 7:0, preden so se "zbudili" tudi gosti. A premalo, saj so domačimi iz minute v minuto višali prednost in si že po uvodni četrtini nabrali lepo popotnico za nadaljevanje dvoboja.

Gosti nikakor niso znali zaustaviti razigranih Jeroma Jordana (19 točk), Smilijana Pavića (15), Zorana Dragića (9) in druščine, saj so ti prednost - ta je že ob koncu tretje četrtine narasla na +20 - zlahka držali vse do konca. Najboljši igralec tekme je bil v dresu gostiteljev Jordan, ki je 19 točkam dodal še devet skokov, pri gostih pa je z 22 točkami blestel Klemen Prepelič, a je imel premalo pomoči pri soigralcih.