107 ogledov

Krka in Helios stežka do prednosti

Krka GGD Šenčur KK Krka/Facebook
Košarkarji Krke so na prvi tekmi četrtfinala ugnali Šenčur (78:74), košarkarji Heliosa pa Rogaško (68:63). Obe tekmi sta se končali z napeto končnico.

Košarkarji Krke so uspešno začeli četrtfinalno serijo na dve zmagi proti Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi. Pred svojimi gledalci so zmagali z 78:74, tako da si lahko mesto med štirimi najboljšimi ekipami zagotovijo že v soboto, ko se bosta ekipi na Gorenjskem srečali ob 20. uri. V primeru izenačenja skupnega rezultata je tretje tekma predvidena za 17. maja.

Novomeščani so do zmage prišli šele v zadnjih petih minutah. Pred tem so bili varovanci Ernesta Novaka tisti, ki so narekovali ritem igre in nadzorovali gibanje rezultata na semaforju. V uvodu so povedli s 16:2, po treh četrtinah igre pa so bili ob več kot 60-odstotnem metu iz igre še vedno v prednosti 65:60.

Gostitelji so do izenačenja prišli v 35. minuti (68:68), odločitev o zmagovalcu pa je padla je v zadnjih treh minutah, ko sta za koše in vodstva Krke poskrbela Ive Ivanov (13 točk, 6 skokov) in Jure Lalić (12).

Prvi strelec tekme je bil Luka Lapornik z 19 točkami (trojke 4:6, 4 podaje). Pri gostih sta po 15 točk dosegla Jan Špan (7 podaj) in Jure Eržen (6 skokov).

Sonca na krilih Močnika

Helios Rogaška | Avtor: KK Rogaška KK Rogaška

Košarkarji Helios Suns so v četrtfinalu lige Nova KBM povedli z 1:0 proti Rogaški in se lahko že v soboto tretjič zaporedoma uvrstijo med štiri najboljše klube v Sloveniji. Zmago so si zagotovili z delnim izidom 18:2 v zadnjih treh minutah in pol igre, ključni mož na igrišču pa je bil 178 centimetrov visoki Jan Močnik, ki je dosegel 18 točk, od tega enajst v odločilnih zadnjih treh minutah in pol.

Zmaga je za Domžalčane še toliko slajša, saj so jo dosegli z omejenim igralskim kadrom. Trener Jakša Vulić je imel na razpolago sedem igralcev, osmi pa je odigral dobri dve minuti. Očitno je to dejstvo ter visoko vodstvo, do katerega so prišli v zadnji četrtini, uspevalo Rogaško, ki je v odločilnim minutah odpovedala na vseh frontah.

Najnižji igralec na parketu Jan Močnik je s trojko začel preobrat in ga dokončal z dvema prostima metoma dvajset sekund pred koncem za 68:63. Osemnajst točk je dosegel ob metu 5:9 za dve točki, 2:4 trojke, imel pa je še štiri skoke in šest podaj.

Pri Helios Suns je 18 točk zbral še Marjan Čakarun, na drugi strani pa sta izstopala Tadej Ferme z 22 točkami (5:9 trojke) in Darwin Davis z 18 točkami.