17 ogledov

Krka klonila pred balkanskim znancem

krka zoran dragić ABA
Košarkarji Krke so v 2. kolu drugega dela Eurocupa (skupina K) izgubili proti Budućnosti s 64:69 (16:23, 30:40, 43:57).

Košarkarjem Krke se je na tekmi najbolj poznala utrujenost, saj so zadnje štiri tekme v zadnjih 15 dneh odigrali v gosteh. Kljub temu v tokratni dvoboj niso stopili z belimi zastavami. Že takoj na začetku je s trojko tekmo odprl Nissim, vendar pa je bilo to tudi edino vodstvo domačih na tekmi, poleg tistega za 3:2. Nato so se namreč razigrali gostje, ki ničesar niso prepustili naključju. Po prvem delu je njihova prednost znašala že sedem točk, nato ob polčasu narasla na deset.

Gostje so tudi v drugem delu vztrajno bežali varovancem Aleksandra Sekulića, v prvem polčasu je blestel Milan Milošević, v drugem pa sta niti igre prevzela Nikola Ivanović in Jermaine Anderson. Omenjeni trije so na koncu prispevali skoraj polovico vseh točk črnogorske ekipe. V dresu domačih je bil s 14 točkami najbolj učinkovit Zoran Dragić. Krka se je sicer v ključnih minutah tekme približala na vsega pet točk zaostanka (62:67), a so gostje zdržali pritisk in ohranili mirne roke ter srečanje zanesljivo dobili. Krka se bo v tretjem krogu drugega dela doma pomerila s Spartakom iz St. Peterburga.