52 ogledov

Krka klonila proti Crveni zvezdi

(Tajfun - Krka) škofja loka superpokal Simon Maljevac
Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo s 65:71 (19:17, 40:35, 50:51).

Košarkarji Krke in Crvene zvezde so s ponedeljkovo večerno tekmo končali 13. krog regionalnega tekmovanja. Krka je lani kot prva premagala Beograjčane, zato so si v Novem mestu želeli to ponoviti. A naloga proti eni od ekip z vrha ni bila lahka, po začetnem vodstvu pa so domači v zadnjem delu popustili in dovolili gostom, da so si priigrali novi dve točki na lestvici.

Večji del prvega polčasa so sicer vodili gostitelji. Uvodno četrtino so dobili za dve točki, potem pa z nekaj dobrimi akcijami in trojko Mirka Mulalića pobegnili najprej na 24:17, potem pa še na 28:20. A Crvena zvezda se je kmalu vrnila, že do polčasa je znižala razliko, vseeno pa so imeli domači s +5 še vedno dobro izhodišče za drugi polčas.

A so ga pokvarili že takoj v uvodu tretje četrtine, saj je delni izid 0:6 pomenil, da so gostje povedli. Izid je bil nato dolgo izenačen, prednost pa pred odločilno četrtino za točko na strani gostov.

V zadnjem delu so si domači privoščili nekaj nepotrebnih napak, predvsem po nešportni osebni napaki Mateja Rojca v 32. minuti so gostje pobegnili za šest (52:58). To pa je bila razlika, ki je domača ekipa ni več mogla nadoknaditi. Luka Lapornik, ki je bil pri domačih v teh minutah daleč najboljši in na koncu s 17 točkami tudi prvi strelec tekme, je sicer še približal Krko na 65:68, bližje pa ni šlo in zmaga je odšla v Beograd.