114 ogledov

Krka v hramu slovenske košarke nadigrala Olimpijo

Petrol Olimpija : Krka Reševalni pas/Twitter
Košarkarji Krke so v 10. krogu lige Nova KBM premagali Petrol Olimpijo z 92:76 (22:18, 46:36, 67:59).

Štiri dni potem, ko sta se ekipi srečali v jadranskem tekmovanju, sta bila Petrol Olimpija in Krka znova tekmeca v hramu slovenskega športa. V dvorani Tivoli so se tokrat zmage veselili Novomeščani, ki so bili prepričljivo boljši z 92:76.

Blaž Mesiček, Luka Lapornik Liga Aba Šport Veliki slovenski dvoboj odločila točka

Za Krko je to tretja zaporedna zmaga in druga v nizu v gosteh, Ljubljančani pa so izgubili drugič zapored in to obakrat doma v Tivoliju. Zanimivo, da bodo Novomeščani tudi naslednjo tekmo v ligi Nova KBM igrali pod Rožnikom, in sicer 26. decembra proti Iliriji. Petrol Olimpija bo 30. decembra gostova na Polzeli.

Domen Lorbek Igralska rošada Šport Slovenski reprezentant zapušča Olimpijo, vrača se Lorbek

Petrol Olimpija je v primerjavi z nedeljsko tekmo nastopila brez šestih glavnih igralcev (Jones, Špan, Lazić, Šamanić, Begić, Mesiček), zato je bila pričakovano lahek plen za izkušene in motivirane goste, ki so imeli že ob odmoru deset točk prednosti. Na potrditev dveh točk so morali počakati do začetka zadnje četrtine, ko je semafor v 33. minuti pokazal 79:62.

Pri Krki imelo pet igralcev dvomestne številke. Najvišji statistični indeks je zbral Dino Cinac (16 točk, 7 skokov, 3 podaje, indeks 22), točko manj je dosegel Miha Škedelj (trojke 2:2, 5 skokov), 14 točk je prispeval Luka Lapornik, 13 Jure Balažič, enajst pa Jure Lalić. Pri strelec tekme je bil Roko Badžim z 22 točkami.

* Dvorana Tivoli, gledalcev 200, sodniki: Petek (Maribor), Španič (Postojna), Grbić (Ljubljana).
* Petrol Olimpija: Tratnik 5 (3:4), Bubnić 2, Badžim 22 (4:4), Simonović 11 (3:5), Vujačić 2, Sanon 11 (3:6), Rebec 3, Radulović 8 (2:2), Marinč 3, Kastrati 9 (2:4).
* Krka: Jarc 2, Škedelj 15 (3:4), Osolnik 9 (3:6), Bratož 9 (4:6), Cinac 16 (5:5), Fifolt 3 (1:2), Balažič 13 (4:6), Lalić 11 (3:4), Lapornik 14 (5:6).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 19:27, Krka 28:39.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 7:22 (Badžim 4, Kastrati, Rebec, Marinč), Krka 6:16 (Škedelj 2, Lapornik, Balažič, Bratož, Cinac).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 33, Krka 22.
* Pet osebnih: Vujačić (31.), Sanon (35.), Rebec (37.).