191 ogledov

Zmaji prekinili negativni niz, v Beogradu glavna Zvezda

Petrol Olimpija FMP Reševalni pas/Twitter
Košarkarji Olimpije so v 9. kolu regionalnega tekmovanja prekinili niz petih zaporednih porazov.

Petrol Olimpija je, tudi brez poškodovanega Jana Špana, doma premagala FMP Beograd (88:86) in se oddaljila od dna lestvice. Ljubljančani so slavili po petih zaporednih neuspehih v ligi ABA. Hkrati je to prva zmaga novega trenerja na klopi Ljubljančanov, srbskega stratega Saša Nikitovića, ki je na začetku tedna nasledil Zorana Martića.

Besiktas Petrol Olimpija FIBA LP Šport Šok terapija ni obrodila sadov

Po prvi četrtini so sicer vodili gostje, v drugem in tretjem delu igre pa so se Ljubljančani vrnili v rezultatsko ravnotežje. V zadnjih desetih minutah je Olimpija pobegnila tekmecem in v prekrškov polni končnici zadržala prednost.

Za Olimpijo je Blaž Mesiček prispeval 19 točk, dve manj pa Miha Lapornik, ki je dodal še štiri skoke. Pri gostih je Dragan Apić zbral 21 točk, slovenskim ljubiteljem košarke dobro znani Matic Rebec pa je dosegel 16 točk in sedem asistenc.

Željko Obradović Minuta odmora Šport Ko ponori Željko Obradović ...

V derbiju kola sta se v Beogradu udarila mestna rivala Partizan in Crvena zvezda. Čeprav so bili črno-beli v vlogi gostiteljev, so se bolje odrezali rdeče-beli (71:77) in ohranili popoln izkupiček po devetih kolih.

Junak srečanja, ki ga je Zvezda v svojo korist spreobrnila v tretji četrtini, je bil grški veteran Stratos Perperoglou, ob 25 točkah je zbral še štiri skoke, tri asistence in dve ukradeni žogi.