193 ogledov

Olimpija potegnila krajši konec v tekmi brez obrambe

Igokea Petrol Olimpija Reševalni pas/Twitter
S tekmo v Laktaših se je začelo osmo kolo regionalne košarkarske lige.

Košarkarji Petrol Olimpije v Laktaših proti Igokei (115:105) niso prekinili niz pet zaporednih porazov, šestkrat so zmaji praznih rok nazadnje ostali v sezoni 2017/18. Igokea je imela vse niti tekme v svojih rokah, v domači dvorani pa ima proti Olimpiji 100-odstoten izkupiček - osem zmag. Ljubljančani so sicer nocoj igrali brez Issufa Sanona, Blaža Mesička, Jaleka Feltona, Igorja Tratnika in Petra Vujačića.

Tekma se je za Olimpijo začela slabo. Po petih minutah je zaostajala s 7:22. Zatem so Ljubljančani zaigrali nekoliko bolj, posledično so zmanjšali zaostanek na 15:24, a v končnici prvega polčasa spet nekoliko popustili (25:39). Sredi druge četrtine je bil zaostanek zmajev 43:51, ob polčasu 60:66. V 25. minuti so varovanci Zorana Martića prišli na pet točk zaostanka, nekaj napadov kasneje na 75:79, a bližje niso zmogli.

Igokea je brez večjih težav dosegala koše, Olimpija se na drugi strani ni mogla na manj kot devet točk, dobro minuto pred koncem, ko je Domen Lorbek zadel dva prosta meta za 112:100, pa je že bilo jasno, da bo Olimpija v Ljubljano šla praznih rok.

Marko Simonović je dosegel dvojni dvojček z 20 točkami in 13 skoki. Dvajset točk je dal tudi Roko Badžim, ki je dosegel pet trojk. Prvi strelec Olimpije je bil Scottie Reynolds z 21 točkami.