42 ogledov

Lakers doma padli proti zadnjim

Mike d'antoni los angeles lakers EPA
Indiana Pacers so doma premagali Cleveland Cavaliers (91:76) in so s 25 zmagami in petimi porazi sedaj na čelu lige. Oklahoma City Thunder je v derbiju zahoda doma izgubila s Portland Trail Blazers (94:98) in je skupno v ligi druga.

San Antonio Spurs so doma odpravili Brooklyn Nets s 113:92. Na zahodnem delu lige imajo tri ekipe po 25 zmag, Oklahoma ob tem šest porazov, po enega več pa imata San Antonio in Portland. Peti v ligi so aktualni prvaki iz Miamija, ki so bili tokrat prosti in imajo 24 zmag in sedem porazov.

Batum prelomil tekmo

LaMarcus Aldridge (25 točk in 14 skokov) in Damian Lillard (21 točk, 11 podaj) sta bila prva igralca Portlanda, ki je ob koncu tretje četrtine že zaostajal za 13 točk, vendar so v zadnjem delu igre uspeli pripraviti preobrat. Kevin Durant je bil s 37 točkami in 14 skoki osrednja osebnost dvoboja, vendar pa je ta ostrostrelec zadel le en prosti met v zadnji četrtini, ko se je tekma dokončno odločala. Francoz Nicolas Batum je s trojko tri minute 18 sekund pred koncem srečanja povedel svojo ekipo v vodstvo z 90:88 in domačim ni uspelo več ujeti priključka.

Tudi na tekmi med Indiano in Clevelandom je odločala zadnja četrtina, ki so jo prepričljivo dobili domači s 26:10. Paul George je v teh zadnjih minutah dosegel 10 od svojih 21 točk. Cleveland je izgubil ne le osmo tekmo po vrsti v Indianapolisu, ampak je ostal tudi brez prvega strelca Kyrieja Irvinga, ki si je v tretji četrtini poškodoval gleženj. Rudy Gay s 25 točkam in DeMarcus Cousins (17 točk in 16 skokov) sta vodila Sacramento do zmage v Houstnu s 110:106, čeprav je za domače kar 39 točk nanizal James Harden.

Millwaukee slavil v Staples centru

Rus Andrej Kirilenko se je vrnil v ekipo Nets po 26 tekmah odsotnosti zaradi poškodbe, vendar to ni spremenilo stanja v moštvu iz Brooklyna, ki je izgubilo šesto od zadnjih sedmih tekem. Tony Parker (18 točk), Tim Duncan (15) in Manu Ginobili (15) so bili s soigralci premočni, že v drugi četrtini povedli za 23 točk, ter ob polčasu vodili za 32. Košarkarji Milwaukee Bucks, ki so trenutno najslabši v ligi, so na gostovanju v Los Angelesu prišli do sedme zmage v sezoni. Ekipa Lakers, ki je zaradi številnih poškodb v hudi krizi, je izgubila z 79:94.