72 ogledov

Mornar Olimpijo povlekel proti dnu Jadrana

Mornar Bar Petrol Olimpija Reševalni pas/Twitter
V 12. kolu regionalne lige je Petrol Olimpija utrpela osmi poraz.

Dvoboj dna lestvice so dobili košarkarji Mornarja (80:75), na katere je že pred tekmo opozarjal tudi trener Olimpije Saša Nikitović, ki je poudaril, da so Črnogorci v zadnjem mesecu precej dvignili raven igre. S to so se Ljubljančani večino tekme povsem enakovredno kosali, a v sami končnici zapravili priložnost za svojo peto zmago v sezoni. Tako imata zdaj obe ekipi po 16 točk ter po štiri zmage in osem porazov.

Domen Lorbek Igralska rošada Šport Slovenski reprezentant zapušča Olimpijo, vrača se Lorbek

Olimpija je tekmo dobro začela in povedla s 13:5, zatem pa so jo domači ujeli in bili ves čas ob njej. V drugem delu igre so najprej domači povedli za sedem točk, nato so jim s podobno mero vrnili Ljubljančani, kar je pomenilo, da bosta ekipi na glavni odmor šli povsem poravnani.

Izenačen boj se je nadaljeval tudi v tretji četrtini, ekipi pa sta bili bolj ali manj skupaj tudi večji del zadnje četrtine. V zadnjo minuto sta ekipi šli z rezultatom 75:75, nato pa je Strahinja Mićović zadel trojko za domače vodstvo z 78:75. Gosti so zatem svoj napad zapravili, zmago domačih pa je deset sekund pred koncem potrdil Uroš Luković z zabijanjem.

Pri domačih je Nemanja Vranješ dosegel 17 točk in osem skokov, Antabia Waller pa je 16 točkam dodal pet podaj. Pri Olimpiji je Luka Šamanič prispeval 16 točk, Jan Špan pa dve manj, ob tem je dodal tudi osem podaj.

Olimpija bo v 13. krogu v soboto gostila beograjski Partizan.