94 ogledov

Nikolič in Omić poražena, Udrih brez minutaže

CSKA Unicaja Epa Vodilni CSKA je doma brez težav premagal Unicajo.
V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju so v petek odigrali štiri tekme 25. kola.

Moskovski CSKA je obdržal prepričljivo vodstvo na lestvici z domačo zmago nad Unicajo (101:76). Rusi, za katere je Nando de Colo vpisal 23 točk, Will Clyburn pa 13 točk in šest asistenc, so vseskozi nadzirali potek srečanja. Španci, pri katerih se je izkazal Nemanja Nedović s 15 točkami in petimi asistencami, imajo le še teoretične možnosti za play-off.

klemen prepelič Sanjski prestop Šport Prepelič v Realu do 2020, znana višina plače

Fenerbahçe je pod vrhom ostal s težko prigarano zmago pri Žalgirisu (78:85), odločilni preobrat so Turki naredili v zadnji četrtini. Za zmagovalce je Luigi Datome dosegel 16 točk, eno manj je ob petih asistencah prispeval Kostas Sloukas. Pri domačih, ki bodo med udeleženci končnice, je Paulius Jankunas zbral 15 točk in pet skokov, Kevin Pangos je dodal 14 točk. Beno Udrih ni stopil na parket.

luka dončić Evroliga Šport Dončić tokrat le v vlogi gledalca

Visoko pozicijo je obdržal tudi pirejski Olympiacos, za slavje nad Bambergom (87:79) je bila po izenačenem prvem polčasu ključna tretja četrtina. Prvi strelec Grkov je bil Vassilis Spanoulis s 17 točkami in osmimi asistencami, Za Nemce je Dorell Wright dosegel 23 točk in šest skokov. Aleksej Nikolić je v vrstah poražencev igral pet minut in v statistiko vpisal eno asistenco.

Zadnji vlak za končnico je bržkone zamudila Crvena zvezda, izgubila je pri odpisani Barceloni (:). Do visoke razlike so Katalonci prišli že v prvem polčasu, ki ga je popestrilo zabijanje Anteja Tomića, po katerem je počila tabla. V drugem polčasu drame ni bilo, Beograjčani so v zadnji četrtini dosegli le pet točk. Za domače je Pau Ribas zbral 18 točk in šest asistenc. Za Srbe je Taylor Rochestie dosegel 13 točk, slovenski reprezentant Alen Omić je v 18 minutah prispeval osem točk in pet skokov.