356 ogledov

Nikolić sklonjene glave iz Tel-Aviva

Maccabi Tel-Aviv Reševalni pas/Twitter
V najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali štiri tekme 17. kola.

Telavivski Maccabi je gostil Brose Bamberg in po izenačeni tekmi z napeto končnico slavil zmago (90:88), s katero se je utrdil v zgornji polovici lestvice, medtem ko so Nemci izgubili že petič zapored. Pri Izraelcih je Michael Roll zbral 15 točk, prav toliko jih je na drugi strani dosegel Ricky Hickman. Aleksej Nikolić je igral le malce več kot minuto in v statistiko vpisal dve točki.

Vodilni moskovski CSKA je zlahka zmagal pri milanski Olimpii (81:107), slednja je ostala povsem pri dnu lestvice. Pri Italijanih je Kaleb Tarczewski dosegel 17 točk, pri Rusih je Nando de Colo zbral 24 točk, Will Clyburn in Sergio Rodríguez pa po 15.

luka dončić Velemojster Šport Dončić dominira tudi v atraktivnih potezah

Panathinaikos se je tik pod vrhom obdržal s pričakovano zmago proti Barceloni (84:75). Grki so po slabšem začetku uspeli uloviti letos skromne Katalonce in nato kontrolirali tekmo. Za domače sta Nick Calathes in James Gist dosegla po 17 točk, prvi je dodal 12 asistenc, drugi šest skokov. Pri gostih je Thomas Heurtel prispeval 18 točk.

V boju za najvišja mesta je z zmago v Valencii (67:80) ostal tudi Fenerbahçe. Turki so tekmo v svojo korist obrnili v zadnji četrtini. Pri domačih je bil najbolj učinkovit Alberto Abalde z 11 točkami, pri gostih pa Marko Gudurić s 15 točkami.

Preostali Slovenci bodo igrali v petek. Real Madrid Luke Dončića in Anthonyja Randolpha se bo meril proti Himkiju, Anadolu Efes Zorana Dragića proti Crveni zvezdi, Žalgiris Bena Udriha pa proti Unicaji.