251 ogledov

Nikolić klonil na Dragićevem parketu

Errick McCollum Aleksej Nikolić Anadolu Efes Aleksej Nikolić Anadolu Efes SK/Facebook Aleksej Nikolić (desno) ni mogel ustaviti zmagovitega naleta Efesa.
V petek so v elitnem evropskem klubskem košarkarskem tekmovanju odigrali štiri tekme 15. kola, s katerimi se je zaključila prva polovica rednega dela.

V Carigradu je Anadolu Efes z Zoranom Dragićem ugnal Brose Bamberg z Aleksejem Nikolićem (69:58). Obe ekipi sta v spodnjem delu lestvice, Nemci imajo na računu šest zmag, Turki le štiri.

Gostje so srečanje sicer odprli bolje in po 20 minutah vodili za devet, nato so domači uprizorili preobrat in v zadnji četrtini strli odpor tekmecev.

Za Efes sta bila najbolj učinkovita Derrick Brown z 21 in Errick McCollum z 19 točkami, Zoran Dragić je v 34 minutah zbral dve točki (iz igre 1/7), tri skoke in pet asistenc. Dragić je ob tem dosegel mejnik, v Evroligi je zbral že več kot sto asistenc. Za Brose je dvomestno število točk dosegel le Ricky Hickman, Aleksej Nikolić je v 15 minutah vpisal dve točki, tri skoke in eno asistenco).

pablo laso Trener razkriva Šport Zato naj bi bil Dončić slabe volje po veliki zmagi

Barcelona je v Moskvi po odlični zadnji četrtini presenetila Himki (65:79) in prišla šele do svojega petega para točk, medtem ko so Rusi ostali pri osmih zmagah. Za Himki je kot ponavadi koš polnil Aleksej Šved, tokrat se je ustavil pri 22 točkah, Tyler Honeycutt jih je dodal 18. Pri Kataloncih je bil najboljši Ante Tomić z 12 točkami, osmimi skoki in štirimi asistencami.

Moskovski CSKA je kljub slabšemu začetku prišel do zmage pri Baskonii (81:90), s katero je ostal na vrhu lestvice. Baski so po porazu tik za mesti, ki vodijo v končnico. Ključna je bila odlična obramba Rusov v zadnji četrtini, v napadu gostov pa sta blestela Sergio Rodríguez (25 točk, šest skokov, šest asistenc) in Will Clyburn (20 točk, šest skokov). Za domače je Tornike Shengelia zbral 20 točk in 13 skokov.

Crvena zvezda je slavila v Milanu (88:91) in s šestim parom točk ohranila upanje na play-off. Olimpia je na dnu razpredelnice s štirimi zmagami. Za Zvezdo, ki je srečanje izvrstno začela, nato pa se reševala v vroči končnici, je James Feldeine dosegel 19 točk, Milko Bjelica je prispeval 18 točk in sedem skokov. Za domače je Vladimir Micov, sicer otrok Zvezde, zbral 16 točk.

luka dončić Epska predstava Šport Pa to je noro! Fenomen Dončić se je znesel nad evropskimi prvaki