426 ogledov

Dragić klonil v Atenah

James Gist Zoran Dragić Zoran Dragić ni mogel preprečiti poraza Efesa v Atenah.
V četrtek so v elitnem evropskem klubskem košarkarskem tekmovanju odigrali tri tekme 16. kola.

V Atenah je Panathinaikos pričakovano ugnal Anadolu Efes (90:79) in se obdržal tik pod vrhom lestvice, medtem ko so Turki ostali na dnu.

Do večje prednosti so domači prišli že v prvi četrtini in nato vseskozi vzdrževali prednost. Pri Panathinaikosu sta bila najboljša Nick Calathes z 20 točkami in devetimi asistencami ter Nikos Pappas s 16 točkami. Za Efes je Josh Adams vpisal 20 točk, Zoran Dragić je v 20 minutah zbral šest točk (met iz igre 1/6) ter po en skok, asistenco in ukradeno žogo.

Luka Dončić 100. tekma Šport Maestro Dončić briljiral ob velikem jubileju

Barcelona je po drugi zaporedni zmagi, doma je bila boljša od vodilnega moskovskega CSKA (85:72), ohranila nekaj upov za končnico. Katalonci so vodili skozi celotno srečanje in gladko slavili, dokončno so odpor Rusov zlomili na začetku zadnje četrtine. Za domače je Petteri Koponen zbral 13 točk, Thomas Heurtel je ob 12 točkah podelil osem asistenc. Pri gostih je Nando de Colo dosegel 23 točk in šest skokov.

V španskem dvoboju je Valencia v gosteh s preobratom v drugem polčasu premagala Unicajo (83:85), obe ekipi se nahajata v spodnjem delu lestvice. Za Andaluzijce je Nemanja Nedović dosegel 23 točk, Ray McCollum je prispeval 10 točk in sedem asistenc. Za zmagovalce je Rafael Martínez vpisal 17 točk, eno manj Alberto Abalde, Sam van Rossom je 15 točkam dodal sedem asistenc.

V petek naj bi Beno Udrih prvič zaigral za svoj novi klub Žalgiris na gostovanju pri Crveni zvezdi, Brose Bamberg Alekseja Nikolića bo gostil moskovski Himki, Real Madrid Luke Dončića in Anthonyja Randolpha pa telavivski Maccabi.