58 ogledov

Odlična Udrih in Dragić vpisala poraz

kobe bryant Reuters
Oba slovenska košarkarja v severnoameriški ligi NBA, Goran Dragić in Beno Udrih, sta igrala vidni vlogi na sinočnjih srečanjih, čeprav sta njuni ekipi izgubili.

Ekipa Phoenix Suns je doma klonila z Indiano Pacers s 104:112, Goran Dragić pa je v 38. minutah zbral 21 točk, devet podaj, štiri skoke, pet izgubljenih žog ter bil prvi strelec tekme.

Moštvo Orlando Magic je v Atlanti izgubilo z ekipo Hawks z 88:97; Beno Udrih je v 42. minutah zbral 20 točk, osem podaj, sedem skokov ter po dve ukradeni in izgubljeni žogi in bil najboljši strelec in igralec gostov. Dragić je imel sicer več izgubljenih žog od Udriha, vendar pa veliko boljši met iz igre. Zadel je osem od 13 poskusov, od tega oba meta trojk in dva izmed treh prostih metov. Pri slednjem je imel Udrih isto statistiko, vendar pa je zadel le osem od 23 metov iz igre in dve od petih trojk.

Bryant prehitel Chamberlaina

Kobe Bryant je na četrtem mesti večne lestvice strelcev lige prehitel legendarnega Wilta Chamberlaina pri zmagi njegove ekipe Los Angeles Lakers z moštvom Sacramento Kings s 103:98. Bryant je že v osmi minuti presegel potrebno mejo in s 31.421 točko v karieri in prehitel Chamberlaina (31.419), pred njim pa so sedaj le še Kareem Abdul-Jabbar (38.387), Karl Malone (36.928) in Michael Jordan (32.292).

Bryant je dosegel 19 točk, 14 podaj in devet skokov. "Chamberlain je res srčna in izjemna oseba ter nekdaj izvrsten košarkar. Velika čast je zame, da sem ga prehitel na lestvici strelcev. To tudi pomeni, da sem dolga leta ohranil zelo visoko raven igre," je menil Bryant in dodal, da ga bolj od lastnih rekordov zanima boj ekipe za naslov prvaka, ki bi bil njegov šesti. Toda od tega jezernike loči še veliko, saj so kljub novi zmagi na zahodnem delu lige v boju za osmim mestom, ki kot zadnje vodi v končnico, deveti. Imajo 38 zmag in 36 porazov, kot tudi osmouvrščeni Utah Jazz, ki je odpravil Brooklyn Nets s 116:107.

Nowitzki odločil 2,9 sekunde pred koncem

Vse bolj pa se Los Angelesu in Utahu približuje tudi ekipa Dallas Mavericks, ki je deseta. Za 36. zmago je imel Dallas zelo nevarnega tekmeca iz Chicaga, vendar je premagal bike s 100:98. Za zmago ima največ zaslug nemški zvezdnik Dirk Nowitzki, ki je dosegel zanj rekordnih 35 točk v sezoni, tudi odločilno trojko 2,9 sekunde pred koncem srečanja. "Še nekaj minut pred koncem smo zaostajali za osem točk. Videti je bilo že zelo slabo, vendar se nismo predali in smo dosegli pomembno zmago," je dejal Nowitzki, ki je imel izvrsten met (14:17, 5:6 za tri točke) in je ob 15 točkah v četrti četrtini zadel zadnjih osem točk svojega moštva. Dallas je imel januarja, ko je Nemec še okreval po operaciji kolena, le 13 zmag in 23 porazov, po petnajstih zmagah in le enem porazu v zadnjih srečanjih pa se bliža 13. zaporedni udeležbi v končnici.

Liga NBA, izidi:

Atlanta Hawks : Orlando Magic 97:88
(Beno Udrih 20 točk, 8 podaj, 7 skokov ter po 2 ukradeni in izgubljeni žogi v 42. minutah za Orlando)

Phoenix Suns : Indiana Pacers 104:112
(Goran Dragić 21 točk, 9 podaj, 4 skoki, 5 izgubljenih žog v 38. minutah za Phoenix)

Philadelpha 76ers : Charlotte Bobcats 100:92
Golden State Warriors : Portland Trail Blazers 125:98
Milwaukee Bucks : Oklahoma City Thunder 99:109
Sacramento Kings : Los Angeles Lakers 98:103
Utah Jazz : Brooklyn Nets 116:107
Minnesota Timberwolves : Memphis Grizzlies 86:99
Houston Rockets : Los Angeles Clippers 98:81
Dallas Mavericks : Chicago Bulls 100:98