278 ogledov

Olimpija v zadnjem napadu podarila zmago Zvezdi

Crvena zvezda Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
V Beogradu sta Crvena zvezda in Cedevita Olimpija odigrali zaostalo tekmo 11. kola regionalne košarkarske lige. Srečanje je bilo zelo pomembno v boju za končnico.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v dramatični končnici izgubili prvo od dveh zaostalih tekem s Crveno zvezdo v tem tednu. V Beogradu so klonili (82:81), popravni izpit pa bodo imeli v nedeljo ob 17. uri v Stožicah.

Ljubljančani z izkupičkom 17-6 tri tekme pred koncem rednega dela lige ABA ostajajo v igri za končnico, Beograjčani pa so z 20-3 vključili v igro za prvo štartno pozicijo pred polfinalom.

Mark Cuban Odpor Šport Cuban podprl Dončića: "NBA dela veliko napako!"

Varovanci trenerja Jurice Golemca bodo še nekaj časa žalovali za izgubljeno priložnostjo. Zmago so imeli v svojih rokah, vendar so domačim v zadnje pol minute dovolili, da so se vrnili v igro in prišli do dveh točk.

Cedevita Olimpija je 26 sekund pred zaključkom po dveh prostih metih Kendricka Perryja povedla 81:78. Sledila je minuta odmora in hiter poskus domačih, ki se je končal z dvema prostima metoma. Prvega je Branko Lazić zadel, drugega zgrešil, a Crvena zvezda je prišla do novega napada in še dveh prostih metov.

Tokrat je Corey Walden oba zadel in izenačil rezultat na 81:81. Ljubljančani so krenili v napad po zmago, a Perry je izgubil žogo ter storil osebno napako nad Markom Simonovićem. Slednji je dve sekundi pred koncem zadel prvi prosti met in odločil srečanje.

Cedevita Olimpija bo v torek, 20. aprila, igrala še zaostalo tekmo s Cibono v Zagrebu, v zadnjem kolu pa jo doma čaka Mega.

Pri Cedeviti Olimpiji so imeli štirje igralci dvomestne številke. Perry je zbral 19 točk (trojke 1:5, 3 izgubljene žoge), po štirinajst sta jih dosegla Luka Rupnik (trojke 3:4, 5 podaj) in Jaka Blažič (trojke 4:9, 5 podaj), deset pa Jarrod Jones (met 4:10).