83 ogledov

Olimpija na poti v končnico preskočila Krko

KK Krka Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
V okviru regionalne košarkarske lige je bil odigran slovenski derbi med Novomeščani in Ljubljančani.

V slovenskem derbiju regionalne košarkarske lige ABA je v zaostali tekmi 14. kola v Novem mestu Krka izgubila proti ljubljanski Cedeviti Olimpiji (88:95).

dončić cuban Prehitel sireno Šport Dončić v zadnji sekundi rekel 'ne' podaljšku

Derbi je z izenačenim dvobojem in napeto končnico upravičil svoje ime. Krka je dobila uvodno četrtino, drugi polčas pa začela s sedmimi točkami prednosti. Ljubljančani so se v tretjem delu igre približali in zadnji del tekme začeli s točko prednosti.

Majhen naskok je Olimpiji uspelo ohranjati vse do 34. minute, ko je Krka vnovič povedla z 81:79 in po košu Mihe Škedlja s 83:79. Pol minute pozneje je ameriški organizator igre gostov Kendrick Perry poravnal izid na 83, potem pa s trojko goste znova popeljal v vodstvo.

Luka Lapornik je minuto in pol pred koncem s trojko znova izenačil (88:88), tik pred vstopom v zadnjo minuto pa je po košu prosti met za tri točke v enem napadu vrnil ameriški center Mikael Hopkins. Tri točke prednosti so nato Ljubljančani povišali na sedem, ko je Alen Hodžić zadel met iz igre, kmalu pa še prostega. Ko je nato Hopkins še blokiral zadnji napad domačih, je bil dvoboj odločen.

S Krko so se Ljubljančani v tej sezoni že pomerili in najprej septembra dobili uvodno tekmo superpokala, nato pa oktobra tudi drugo v ligi ABA v Stožicah, ter še tretjo tokrat v dvorani Leona Štuklja.