68 ogledov

Poraz in zmaga slovenskih ekip proti Dalmatincem

Split Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
Ljubljančani so se približali vodilnim, Novomeščani izgubili pomemben dvoboj v boju za obstanek.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 16. kolu lige ABA premagali Split (81:98) in nadaljujejo z uspešnimi predstavami v 2021. Na šesti tekmi v zadnjih treh tednih so zabeležili peto zmago.

Z enajsto zmago v ligi ABA so se Ljubljančani prebili med prve štiri ekipe na lestvici, do februarskega tritedenskega premora pa ju čakata še domača preizkušnja s Partizanom ter gostovanje pri Budućnosti.

Cedevita Olimpija je do zmage prišla zelo prepričljivo, saj je vodila od prve do zadnje minute, znova pa je imela kopico razpoloženih igralcev, ki so s trojkami prerešetali tekmečev koš (14:26). Na zadnjih treh tekmah so Ljubljančani skupno zadeli 47 trojk z nekaj manj kot 50-odstotno natančnostjo.

Jarrod Jones (trojke 4:6) je vseh svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu. Mikael Hopkins je zbral dve manj, dvomestni pa so bili še Edo Murić (15 točk, trojke 4:6), Kendrick Perry (13) in Jaka Blažič (12, 6 skokov).

Erik Spoelstra V sili še hudič... Šport Trener o statusu Dragića: "Tega si resnično ne želim. Toda moral bo potrpeti..."

KK Krka KK Zadar | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Košarkarji Krke so izgubili z Zadrom (63:81). Krka je doživela drugi poraz ta teden v ligi ABA. Tokrat je na domačem parketu prikazala zelo skromno predstavo in se že v prvem delu več ali manj poslovila od dveh točk.

Gostje iz Zadra so si že v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost (20:6), ki so jo v drugih desetih minutah povišali na 44:21 in jo nato v drugem polčasu mirno zadržali.

Krka je odpovedala v vseh elementih igre, predvsem pa je bila brez energije in volje, zato ni bila niti v enem trenutku enakovredna predzadnji ekipi v ligi ABA, ki je imela do zdaj na svojem kontu le dve zmagi. Novomeščani so imeli 34-odstotni met iz igre, izgubili so 20 žog, v skoku so bili slabši 26:31, tekmec pa je kar 46 točk dosegel iz rakete.