114 ogledov

Olimpija do pomembne zmage za vrh lestvice

Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija/Filip Barbalić
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 20. krogu lige Aba premagali FMP z 82:74 (21:15, 42:35, 58:55).

Košarkarji Cedevite Olimpije odhajajo na pokalno-reprezentančni odmor z drugo zaporedno zmago oziroma štirinajsto v dvajsetih nastopih v ligi Aba. Do konca rednega dela - liga se bo nadaljevala marca - jih čaka še šest tekem. Najprej tri proti tekmecem iz zgornjega dela razpredelnice (Partizan in Zadar v gosteh ter Budućnost doma), nato pa še tri proti ekipam, ki se borijo za obstanek (Mornar, Krka, Cibona).

Proti FMP je Cedevita Olimpija nastopila v nekoliko drugačni postavi, saj je klub zapustil Karlo Matković in prišel Alen Omić, vseeno pa je pokazala dovolj zrelo in kolektivno predstavo, da zmaga ni bila pod vprašajem. V drugem polčasu je sicer zapravila 16 točk naskoka in se sredi zadnje četrtine znašla v zaostanku s 67:68, a sta Jaka Blažič in Gregor Glas pravočasno poskrbela za delni izid 10:0.

Pet domačih igralcev je imelo dvomestno število točk, dva pa sta zbrala dvojna dvojčka. Blažič je 15 točkam dodal 10 skokov, Omić pa je vknjižil 11 točk in 10 skokov. Zoran Dragić je zbral 15, Justin Cobbs 14 in Glas 12 točk.

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v ponedeljek, in sicer povratno četrtfinalno pokala Spar proti ECE Triglavu (prvo je dobila +51), nato pa jo v četrtek in petek na Kodeljevem čaka boj za drugo lovoriko v tej sezoni. V polfinalu pokala bo njen tekmec Kansai Helios, ki ga je ugnala septembra v slovenskem superpokalu. Drugi polfinalni par je Krka - Rogaška.

Po zaključnem turnirju pokala Spar bo Slovenija 22. in 25. februarja v Kopru igrala prvi kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2025 proti Ukrajini in Izraelu.

1. Crvena zvezda      19  16   3  1654:1403  35
 2. Cedevita Olimpija  20  14   6  1716:1653  34
 3. Budućnost          19  14   5  1614:1447  33
 4. Partizan           19  13   6  1757:1443  32
 5. Zadar              19  11   8  1530:1453  30
 6. Igokea             19  11   8  1524:1534  30
 7. Mega               19   9  10  1598:1568  28
 8. Studentski centar  19   9  10  1631:1619  28