200 ogledov

Olimpija do zmage v gosteh, ob slovesu Matković prvi strelec

Karlo Matković Borac/Duško Radišić
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 19. krogu lige Aba premagali Borac s 74:65 (21:16, 39:32, 52:48).

Košarkarji Cedevite Olimpije se po treh zaporednih porazih na gostovanjih v ligi Aba iz Čačka vračajo s polnim izkupičkom. Tamkajšnji Borac so premagali s 74:65.

Ljubljančani, za katere je zadnjič pred odhodom v ligo NBA igral Karlo Matković (19 točk, 9 skokov), so po tretji zmagi na zadnjih petih tekmah pri trinajstih zmagah in šestih porazih.

Za dve načrtovani točki so se morali krepko potruditi, saj se kljub temu, da so vodili praktično celo tekmo, niso uspeli odlepiti od tekmeca. V vseh 40 minutah niso niti enkrat vodili z dvomestno prednostjo.

Borac se je tako dobri dve minuti pred koncem približal na vsega dve točki zaostanka (63:65). Odgovor Cedevite Olimpije je bil tokrat učinkovit. Najprej je Justin Cobbs (11 točk, 6 podaj) zadel za štiri točke prednosti, nato je Matković z blokado in zabijanjem razliko dvignil na šest, trojka Jake Blažiča (18 točk, trojke 4:5) 'ob izteku napada in 'od table' pa je dokončno rešila vsa vprašanja o zmagovalcu.

Cedevita Olimpija bo pred odmorom za pokalna tekmovanja in reprezentančne obveznosti odigrala še eno tekmo v ligi Aba; 10. februarja bo v Stožicah gostila FMP.

1. Crvena zvezda      18  16   2  1592:1319  34
 2. Cedevita Olimpija  19  13   6  1634:1579  32
 3. Partizan           18  13   5  1690:1369  31
 4. Budućnost          18  13   5  1530:1385  31
 5. Igokea             18  11   7  1460:1456  29
 6. Zadar              18  10   8  1456:1382  28
 7. Mega               18   9   9  1527:1494  27
 8. Borac              19   8  11  1484:1581  27