181 ogledov

Krka na svoji tekmi sezone do pomembne zmage

KK Krka Krka/Drago Perko/kosarka.si
Tokratni dvoboj v Novem mestu je bil izjemno pomemben.

Košarkarji Krke so v ključni tekmi sezone za obstanek v ligi Aba premagali Mornar z 79:72 (21:15, 38:37, 56:59). Pred neposrednim tekmecem imajo zdaj zmago prednosti, hkrati pa so Črnogorce premagali z višjo razliko, kot so izgubili prvo tekmo v Baru. Košarkarji Mornarja bodo morali za obstanek med jadransko elito tako do konca sezone zbrati vsaj dve zmagi več od Krke.

Za Novomeščane je to sicer šele druga zmaga na zadnjih desetih nastopih v regionalnem tekmovanju.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so dobro in zbrano odigrali prelomne zadnje minute. Po neodločenem izidu 67:67 so pobegnili na 72:67, odločilna koša za zmago pa sta dosegla po uspešnem skoku v napdu Miha Cerkvenik in kasneje Marko Radovanović. Za prvega je bil to edini koš na tekmi, za Radovanovića pa edina trojka.

Jurij Macura je dosegel 18 točk (met 7:13), po trinajst pa so jih dodali Jan Špan (12 podaj, trojke 3:8), Leon Stergar (9 skokov, trojke 3:7) in Darko Planinić (met iz igre 6:10).

Krko do konca rednega dela čaka še osem tekem. V naslednjem krogu 6. februarja bo gostila Studentski centar.

Poraz Ljubljančanov

Košarkarji Cedevite Olimpije so izgubili s Studentskim centrom z 78:82 (25:22, 46:40, 60:61).

Cedevita Olimpija je želela v Podgorici nadaljevati pozitiven niz zadnjih dveh tekem - prepričljivih zmag proti Igokei in Hamburgu v evropskem pokalu, vendar je slabo odigrala končnico tekme. Studentski centar, ki ga vodi slovenski trener Dejan Jakara, je z osmo zmago prekinil serijo štirih porazov in Ljubljančanom zadal tretji poraz na zadnjih petih tekmah v ligi Aba.

Cedevita Olimpija je tri minute in pol pred koncem tekme povedla s 74:68, a so nato domači naredili delni izid 11:0 in v zadnji minuti prišli do prednosti petih točk. Ljubljančani so se hitro približali na točko zaostanka, nato pa prehitro in neorganizirano odigrali zadnjih par napadov in zapravili pomembni točki.

Karlo Matković, ki bo za zmaje odigral le še naslednjo tekmo lige Aba proti Borcu (3. 2.), nato pa ga čaka pot v ligo NBA, je zbral 15 točk in 11 skokov. Justin Cobbs je dosegel 13 točk, Jaka Blažič pa deset.

Cedevita Olimpija bo pred pokalnim in reprezentančnim premorom odigrala še dve tekmi v ligi Aba. Naslednjo soboto bo gostovala pri Borcu, 10. februarja pa bo gostila FMP.

1. Crvena zvezda      17  15   2  1504:1233  32
 2. Partizan           17  13   4  1604:1281  30
 3. Cedevita Olimpija  18  12   6  1560:1514  30
 4. Budućnost          17  12   5  1438:1313  29
 5. Igokea             17  10   7  1382:1394  27
 6. Zadar              17   9   8  1368:1311  26
 7. Mega               17   9   8  1455:1402  26
 8. Studentski centar  18   8  10  1534:1547  26