214 ogledov

Po veliki zmagi nad Zvezdo sledilo razočaranje

Zoran Martić Split/Ivica Cavka
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 16. krogu lige Aba izgubili s Splitom s 85:93 (20:25, 47:55, 64:74).

Košarkarji Cedevite Olimpije so po navdušujoči predstavi v prejšnjem krogu, ko so sredi Tivoli nadigrali vodilno Crveno zvezdo, tokrat razočarali. Na gostovanju v Splitu so igrali bledo in brez prave volje, kar je domača zasedba znala kaznovati in vknjižila četrto zmago na zadnjih petih tekmah. Za Ljubljančane je to drugi poraz na zadnjih treh tekmah v ligi Aba (11-5).

Varovanci trenerja Zorana Martića so bili večino tekme v zaostanku. Rezultat so izenačili v 28. minuti (63:63), a je Split odgovoril z delnim izidom 18:2 in si sredi zadnje četrtine priigral 16 točk naskoka (81:65). To je zadoščalo za zanesljivo zmago gostiteljev dvoboja.

Cedevita Olimpija je Split na prvi tekmi sredo oktobra premagala z 29 točkami razlike, kar je še naprej njena najvišja zmaga v sezoni v regionalni ligi.

Pri zmajih je izstopal Karlo Matković, ki je dosegel 21 točk in zbral 12 skokov, razočarali pa so glavni aduti novega stratega na klopi Cedevite Olimpije. Justin Cobbs je dosegel zgolj štiri točke ob metu 1:5, kapetan Jaka Blažič je vpisal sedem točk (met 3:9), Zoran Dragić pa šest (met 2:8).

Cedevita Olimpija bo naslednji teden obe tekmi igrala doma; v sredo proti Reyer Venezii, v soboto pa z Igokeo.

1. Crvena zvezda      15  13   2  1327:1105  28
 2. Cedevita Olimpija  16  11   5  1376:1358  27
 3. Partizan           15  11   4  1405:1127  26
 4. Budućnost          15  10   5  1254:1172  25
 5. Igokea             15   9   6  1218:1207  24
 6. Mega               15   8   7  1289:1218  23
 7. Zadar              15   8   7  1220:1172  23
 8. Split              16   7   9  1221:1289  23