249 ogledov

Tekma v Novem mestu odločena šele po podaljšku

KK Krka Krka/Drago Perko/kosarka.si
Košarkarji Krke so v 14. krogu lige Aba po podaljšku izgubili z FMP s 87:89 (18:17, 34:38, 61:53, 81:81).

Krka je z bolečim porazom zaključila leto 2023. Pred domačimi gledalci je po podaljšku izgubila praktično že dobljeno tekmo proti košarkarjem moštva FMP.

Novomeščani tako ostajajo na predzadnjem mestu v ligi Aba - imajo dve zmagi več od zadnjega Mornarja - in bodo morali v 2024 krepko zavihati rokave za obstanek v elitni regionalni družbi.

Krka je bila na pragu druge zaporedne zmage pred domačimi gledalci v ligi Aba in druge proti neposrednemu tekmecu v spodnjem delu razpredelnice v tej sezoni. Jan Špan (15 točk, 12 podaj, trojke 3:4) je 20 sekund pred koncem tekme namreč zadel za vodstvo z 81:77.

Žal pa je Krka najprej dovolila gostom, da so s črte prostih metov znižali zaostanek, v naslednjem napadu pa je Marko Radovanović (11 točk, 9 skokov) 12 sekund pred zadnjim piskom sirene v četrti četrtini slabo podal žogo in FMP je dobil možnost za izenačenje. Zanj je po podaji Matica Rebca (15 točk, štiri asistence), ki je pred dnevi okrepil srbski klub, poskrbel Bojan Subotić.

Matic Rebec | Avtor: Krka/Drago Perko/kosarka.si Krka/Drago Perko/kosarka.si

V zadnjih štirih sekundah rednega dela Krka ni vrgla na koš, v podaljšku pa so Beograjčani hitro prišli do prednosti, ki so jo zadržali tudi do konca. Rebec je s košem FMP v zadnjo minuto pripeljal z izidom 89:85, domači pa so se nato približali le na dve točki zaostanka po košu Radovanovića. Občasni slovenski reprezentant je nato zgrešil na drugi strani, Krka je krenila v zadnji napad, ki pa ga Špan ni uspel zaključiti z uspešnim metom. Ostalo je pri 87:89.

Krka bo v 15. krogu gostovala pri Partizanu (6. 1.), naslednjo tekmo doma pa bo igrala proti Budućnosti (14. 1.).

1. Crvena zvezda      13  12   1  1161:961   25
 2. Cedevita Olimpija  13  10   3  1109:1082  23
 3. Partizan           13   9   4  1211:975   22
 4. Igokea             13   9   4  1093:1047  22
 5. Budućnost          13   8   5  1084:1015  21
 6. Borac              14   7   7  1112:1162  21
 7. Zadar              13   7   6  1084:1032  20
 8. Studentski centar  13   7   6  1121:1117  20