206 ogledov

Krka do prve zmage v domači dvorani

Darko Planinić KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI
Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba premagali Borac z 89:80 (23:20, 50:44, 69:65).

Krka je v šestem nastopu pred domačo publiko v ligi Aba zabeležila prvo zmago v tej sezoni v dvorani Leona Štuklja. Premagala je Borac z 89:80.

Za Novomeščane je to tretja zmaga v regionalnem tekmovanju in dobra popotnica pred naslednjo domačo tekmo 29. decembra proti FMP, ki so ga premagali že na prvi tekmi oktobra v Beogradu.

Zmaga proti Borcu, ki je prvi del tekmovanja zaključil s šestimi zmagami, je za Krko hkrati spodbuda pred naslednjimi trinajstimi tekmami, v katerih se ji obeta ogorčen boj za obstanek. Mornar na zadnjem mestu je pri 1-12, zmago več od Krke pa imata Split in FMP.

Sicer pa je bila za Krko to prva od petih tekem pred domačo publiko do začetka februarja oziroma v naslednjih sedmih nastopih.

Krka je do zmage prišla v zadnji četrtini, ki jo je dobila s 20:15. Na delni izid 13:2, s katerim je Borac v 32. minuti prešel v vodstvo s 73:71, je odgovorila z nizom enajstih točk in prednostjo 82:73, ki je v zadnji minuti in pol ob 94-odstotnem izvajanju prostih metov ni izpustila iz rok.

Med petimi domačimi igralci z dvomestnim številom točk je izstopal Jan Špan s 23 točkami in metom za tri točke 5:7. Petnajst točk brez zgrešenega meta je dosegel Darko Planinić, dvanajst točk in devet skokov je prispeval Marko Radovanović, po deset pa sta jih dodala Leon Stergar in Isaiah Cousins.

1. Crvena zvezda      12  11   1  1072:894   23
 2. Cedevita Olimpija  13  10   3  1109:1082  23
 3. Partizan           12   9   3  1143:891   21
 4. Budućnost          13   8   5  1084:1015  21
 5. Igokea             12   9   3  1017:955   21
 6. Studentski centar  13   7   6  1121:1117  20
 7. Borac              13   6   7  1011:1065  19
 8. Zadar              12   6   6  1000:964   18