281 ogledov

Olimpija po drami ugnala nekdanjega velikana evropske košarke

Jaka Blažič Cedevita Olimpija/Filip Barbalić/alesfevzer.com
Cedevita Olimpija - Cibona 93:91 (19:14, 42:36, 69:57).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. krogu lige Aba premagali Cibono s 93:91 (19:14, 42:36, 69:57). Ljubljančani tako v ligi ABA za razliko od evropskega pokala, kjer nikakor ne najdejo poti do zmage, nadaljujejo uspešne predstave. V Tivoliju so proti Ciboni zabeležili osmo zmago na zadnjih devetih tekmah.

V tem obdobju so Ljubljančani izgubili le proti Zadru doma, pred tem pa v 4. krogu proti Igokei v gosteh ter v drugem krogu proti Crveni zvezdi v Beogradu. Po prvem delu oziroma polovici rednega dela so pri izkupičku 10-3, ki jih uvršča tik pod vrh razpredelnice.

Cedevita Olimpija bo letos odigrala še eno tekmo, 31. decembra ob 12. uri bo gostovala pri Megi, 6. januarja pa jo znova v Tivoliju čaka Crvena zvezda.

Cibona, ki je sredi osemdesetih prejšnjega stoletja dvakrat bila evropski klubski prvak z Draženom Petrovićem na čelu, je v Ljubljano prišla po odličnem nizu - petih zmagah na sedmih tekmah - in tudi v Tivoliju ni bila daleč od presenečenja. Z vztrajnostjo in borbenostjo ter skoraj 60-odstotnim metom za tri točke (16:27) je v zadnji četrtini nadoknadila 14 točk zaostanka (77:63) in v zadnji dve minuti vstopila z izenačenim izidom (82:82).

V zaključku tekme so domači, pri katerih je izstopal kapetan Jaka Blažič s 25 točkami (trojke 7:10, 7 podaj, 5 skokov), vendarle uveljavili izkušnje in kakovost ter izvlekli dve načrtovani točki. Odločilne koše so dosegli Justin Cobbs (20 točk, 15 v drugem polčasu, trojke 3:4, 8 podaj), Karlo Matković (12 točk, 9 skokov) in Rok Radović (7 točk).

1. Crvena zvezda      12  11   1  1072:894   23
 2. Cedevita Olimpija  13  10   3  1109:1082  23
 3. Partizan           12   9   3  1143:891   21
 4. Igokea             12   9   3  1017:955   21
 5. Budućnost          12   8   4  1002:921   20
 6. Zadar              12   6   6  1000:964   18
 7. Studentski centar  12   6   6  1027:1035  18
 8. Borac              12   6   6   931:976   18