134 ogledov

V Novem mestu brez presenečenja

Jan Špan Krka/Drago Perko/kosarka.si
Košarkarji Krke so v 16. krogu lige Aba v Novem mestu izgubili proti Budučnosti s 75:86 (23:25, 38:56, 56:77).

V Novem mestu presenečenja ni bilo. Budućnost, ki se bori za drugo mesto prvenstvene razpredelnice, je upravičila vlogo favoritov, tekma je bila izenačena le v prvem delu, gosti pa so si odločilno tekmo priigrali v drugi četrtini. V nadaljevanju so le pazili, da se ne bi Dolenjci, ki ostajajo pri treh zmagah in na predzadnjem mestu lestvice, resneje približali.

Krka je vodila le na začetku tekme, po petih točkah Jairusa Hamiltona je bil na semaforju izpisan rezultat 7:2. Zadnjič so nato gostitelji vodili z izidom 18:17, kasneje pa so reči v svoje roke prevzeli gostje. Z delnim izidom 8:0 so ušli, nato pa prednost le še večali. Že ob polčasu so imeli 16 točk razlike, v tretji četrtini je prednost narasla, ob koncu tekme pa jo domači vendarle nekoliko znižali razliko. Blizu črnogorski ekipi pa pravzaprav nikoli niso prišli.

V domači ekipi, ki je zgrešila le enega od 18 prostih metih, je bil s 15 točkami najučinkovitejši Hamilton, pri gostih je Brandon Paul dosegel 20 točk, zadel je tudi tri mete za tri točke.

V naslednjem krogu bo Krka gostovala v Zadru.

1. Crvena zvezda      15  13   2  1327:1105  28
 2. Cedevita Olimpija  16  11   5  1376:1358  27
 3. Budućnost          16  11   5  1340:1247  27
 4. Partizan           15  11   4  1405:1127  26
 5. Mega               16   9   7  1375:1290  25
 6. Zadar              16   8   8  1298:1258  24
 7. Igokea             15   9   6  1218:1207  24
 8. Split              16   7   9  1221:1289  23