176 ogledov

Olimpija klonila na premierni tekmi

Gašper Okorn ABA/Cibona Trener Olimpije Gašper Okorn.
Košarkarji Olimpije so izgubili tekmo prvega kola Fibine lige prvakov v Strasbourgu.

Košarkarji Petrola Olimpije so v prvi tekmi skupine C Fibine lige prvakov na gostovanju pri Strasbourgu gladko izgubili (83:69).

Liga prvakov sodi med nižjeligaška klubska tekmovanja v Evropi. Prva brez konkurence je Evroliga, drugo mesto pa si delita EuroCup, v katerem je ljubljanski klub nastopal v preteklih sezonah, ter liga prvakov Fiba, v kateri je Slovenijo v prejšnji sezoni zastopal Helios Suns.

Petrol Olimpija nastopa v skupini C s turškim Banvitom, madridskim Estudiantesom, nemškim Bayreuthom, grškim AEK-om in ekipo Umano Reyer iz Benetk. V nadaljevanje tekmovanja se bodo uvrstile prve štiri ekipe iz vsake skupine.

Dober začetek, slabše nadaljevanje

V Franciji je za zeleno-bele že zaigral nova okrepitev Domen Lorbek. Lorbek je imel že takoj viden prispevek na igrišču, že v prvem polčasu zadel dve trojki (s šestimi točkami je tudi končal dvoboj), toda dober vtis z začetka tekme so gostje pokvarili na začetku druge četrtine. Takrat so imeli zmaji strelski mrk, pet minut brez točke pa so gostitelji neusmiljeno izkoristili in pobegnili na 36:22 in na 40:25.

To pa je bila razlika, ki je gostje niso znali nadoknaditi. Tudi v tretji četrtini namreč niso blesteli pri metu, grešili tudi iz najbolj ugodnih položajev, Francozi, trenutno druga ekipa svojega prvenstva, pa so bili v tem elementu bistveno bolj natančni. Razlika je tako počasi še naraščala, že v tretji četrtini že dosegla 20 točk in jasno je bilo, da bodo morali slovenski košarkarji na prvo zmago v tem tekmovanju že nekoliko počakati.

Kanček upanja so sicer z boljšo predstavo v zadnjem delu, ki so ga tudi dobili s 27:22, prižgali z znižanjem na le sedem točk (63:70), ko sta zaporedna koša dosegla Jordan Morgan in Gregor Hrovat. A odgovor Francozov je bil hiter, pozneje pa so prednost spet dvignili nad deset in tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

Pri domačih je bil z 21 točkami najbolj razpoložen Michael Dixon, 15 jih je dodal Darlon Atkins. Pri Ljubljančanih pa je kapetan Hrovat dvoboj končal pri 13 točkah, eno manj je dosegel Jordan Morgan, 11 pa Devin Oliver.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo igrali v gosteh proti turškemu Banvitu 18. oktobra, prvič pa se bodo v novem tekmovanju domačim navijačem predstavili 25. oktobra proti Bayreuthu.

FIBA liga prvakov (skupina C), 1. kolo:

SIG Strasbourg - Petrol Olimpija 83:69 (17:14, 29:18, 15:10, 22:27)
Dixon 21, Atkins 15 (7 sk), Labeyrie 13 (11 sk); Hrovat 13 (5 as), Morgan 12, Oliver 11.

AEK Atene - Estudiantes 79:87 (15:31, 23:17, 17:17, 24:22)
Rosa Radom - Bayreuth 79:96 (33:16, 14:27, 9:29, 23:24)
Umana Reyer Venezia - Banvit 108:101* (19:16, 25:12, 20:22, 16:30, 11:11, 4:4, 13:6)