600 ogledov

Olimpija na kolena spravila še enega velikana

Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 24. krogu lige Aba premagali Partizan z 81:79 (22:23, 43:46, 61:67).

Košarkarji Cedevite Olimpije so niz zmag v ligi Aba podaljšali na sedem tekem. V razprodanem Tivoliju so še drugič v sezoni premagali vodilno ekipo tekmovanja Partizan z 81:79.

Ljubljančani z izkupičkom 15-7 ostajajo na četrtem mestu, do konca rednega dela pa jih čakajo še štiri tekme. Naslednji teden pri Studentskem centru v Podgorici, nato pa še s Cibono in Borcem doma ter FMP v gosteh.

Cedevita Olimpija | Avtor: Cedevita Olimpija/Tine Ružič Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Cedevita Olimpija je derbi kroga, ki sta ga ekipi ob praznovanju 75. obletnice KK Olimpija obeležili s spominskimi oziroma retro dresi, dobila v napeti končnici. V zadnjih petih minutah je naredila delni izid 10:0, odločilna koša v zadnjih 75 sekundah pa je dosegel Yogi Ferrell.

Izbranci trenerja Željka Obradovića so vodili večino tekme in v 36. minuti vodili s 77:69. Prvi ključni koš Ferrella je pomenil 79:77, z drugim 28 sekund pred koncem pa je ameriški organizator igre postavil končni izid 81:79.

Cedevita Olimpija | Avtor: Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer

Pri Cedeviti Olimpiji, ki je zadela le šest poskusov za tri točke (6:29) in izgubila skok z 31:35, je kapetan Jaka Blažič zbral 25 točk (indeks 30), 14 jih je dodal Zoran Dragić, po trinajst pa Ferrell in Alen Omić.

* Dvorana Tivoli, gledalcev 4500, sodniki: Nikolić (Srbija), Koljenšić (Črna Gora), Petek (Slovenija).
* Cedevita Olimpija: Pullen 3, Ferrell 13 (1:1), Murić 6 (2:2), Auguste 7 (1:5), Blažič 25 (11:11), Omić 13 (1:2), Dragić 14 (5:5).
* Partizan: Punter 18 (2:2), LeDay 13 (3:3), Zagorac 4, Avramović 21 (2:5), Koprivica 2, Smailagić 6 (2:2), Lessort 4 (0:2), Trifunović 4, Madar 7.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 21:26, Partizan 9:14.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:29 (Blažič 2, Ferrell 2, Pullen, Dragić), Partizan 8:31 (Avramović 3, LeDay 2, Punter 2, Madar).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Partizan 25.