15 ogledov

Olimpija ugnala ''nepremagljivi'' Cantu

Blažič Union Olimpija Split liga ABA Anže Petkovšek
Košarkarji Uniona Olimpije so v prvem kolu evrolige v gosteh s 84:71 premagali italijanski Cantu. Pri Ljubljančanih je s 17 točkami blestel Dylan Page, zelo učinkovit pa je bil še Aron Baynes, ki je poleg šestnajstih točk zbral še dvanajst skokov.

Košarkarji Uniona Olimpije so pripravili največje presenečenje uvodnega dne prvega kroga evrolige. Na gostovanju v Italiji so premagali dvakratnega evropskega prvaka iz osemdesetih let Cantu s 84:71. Za Ljubljančane je to prva zmaga na štartu evrolige po desetih letih in slavju v Malagi leta 2002, hkrati pa so z njo prekinili niz sedmih porazov v evroligi.

Nepričakovana zmaga je za zeleno-bele košarkarje lepa spodbuda pred nadaljevanjem sezone. Naslednji petek bodo v Stožicah gostili turški Fenerbahče, še pred tem pa jih v ponedeljek čaka gostovanje v Zadru v ligi Aba.

Union Olimpija je na severu Lombardije prikazala odlično košarko in se povsem zasluženo veselila dveh točk. Vseh štirideset minut je bila enakovreden tekmec, v zadnjih petih minutah pa je s štirimi trojkami iz prav toliko poskusov dokončno prelomila srečanje.

Junaki zmage so pravzaprav vsi ljubljanski košarkarji, saj trener Sašo Filipovski tokrat ni imel nerazpoloženega moža v svoji vrsti. Izstopali so Dylan Page s 17 točkami in metom 3:5 izza polkroga ter 4:7 za dve točki, Aron Baynes, ki je ob 16 točkah zbral še 12 skokov, Sasu Salin s 15 točkami (6 skokov) ter Jaka Blažič z 12 točkami.

Poteza tekma pa vseeno pripada petemu igralcu, mlademu Klemnu Prepeliču. Pri rezultatu 67:71 slabe tri minute pred koncem je Prepelič v zadnjih sekundah napada zadel trojko iz več kot osmih metrov, ki je dokončno vzela voljo italijanski ekipi, ki v letošnji sezoni še ni izgubila tekme. Zmagala je vse dvoboje v kvalifikacijah za evroligo, osvojila je italijanski superpokal, tudi v italijanskem prvenstvu pa še ne pozna poraza.

A tokrat za motivirane, zbrane in borbene igralce Uniona Olimpije Italijani niso imeli rešitve. Ko je Sasu Salin dve minuti pred koncem zadel svojo drugo trojko je bilo 69:77, ob njegovi tretji, ko je bila na semaforju manj kot minuta do konca, pa so se lahko Slovenci začeli veseliti zaslužene zmage.